“Kalevi Jõulusprinter 2016” tiitli võitsid Ojarand ja Mäll

• 24.12.2016
Eile toimus Kalevi Ujumiskooli aastalõpuvõistlus, kus selgitati välja ka “Kalevi Jõulusprinter 2016”.
Kokku osales võistlustel 163 Ujumiskooli õpilast ning kõik pidid läbima 25m vabaltujumise stiilis. Eelujumistest pääsesid edasi kaheksa kiiremat mees ja naist.
Kaheksa paremat ujusid omavahel läbi kus edasi järgmisesse vooru pääsesid kuus kõige kiiremat. Taaskord 25m vabaltujumise stiilis ning selgitati neli kõige kiiremat. Seejärel jäi alles kaks ujujat, kes suures finaalis selgitasid välja “Kalevi Jõuluprinteri 2016”.
Meeste suures finaalis läksid omavahel vastamisi Frank Johan Ojarand ja Adrian Kargin. Esimene neist tegi stardiga väikse vahe sisse ning hoidis enda edumaad lõpuni ning Ojarand kroonitigi võitjaks. Naiste seas olid vastamisi Katariina Mäll ja Eva-Lotta Penjam. Kogu distants oli äärmiselt põnev ning võitja saatus otsustati viimase tõmbega kui Mäll sai käe esimesena vastu seina vaid ühe sajandiksekundilise eduga.
Võistluste noorimad osavõtjad olid 6-aastased julged Ujumiskooli kasvandikud, kes tehnika poolest tegid silmad ette nii mõnelegi suuremale ujujale.
Pärast võistlust said kõik osalejad sooja Ujumiskooli talvemütsi ning suu magusaks. Lisaks toimus traditsiooniline tornist hüppamine, mis läbi aastate on toonud endaga kaasa vägevaid hüppeid ja eneseületusi.
Võistluste eelujumiste tulemused leiad SIIT: