Kalevi Ujumiskool karikavõistlustel neljas, Liivamägi omaette klassist

• 05.03.2017

Eile, 4. märtsil, lõppesid Kalev Spas 7. korda toimunud Eesti karikavõistlused. Hea esituse tegi Kalevi Ujumiskool kes südikate ujumistega kaitses enda eelmise aasta kõrget neljandat kohta.

Individuaalselt oli mees teiselt planeedilt Martin Liivamägi, kes oli ka võistluste kõige edukam meesujuja. Ta võitis kõikidel individuaaldistantsidel kus ta vette hüppas. Esimene alavõit tuli 100 m rinnuliujumises ajaga 1.02,76 jättes kodused konkurendid Martin Allikvee ja Martti Aljandi kaugele seljataha.

Järgmisena astus Liivamägi poodiumi kõige kõrgemale astmele 200 m kompleksujumises kus näitas aega 2.04,28. See oli ka võistluste kõige parem individuaalne sooritus. Seejärel hakkas ta kuldmedaleid noppima enda kõrvalaladelt – 100 m liblik- ja 200 m vabaltujumises. Ajad vastavalt 55.45 ja 1.54,37.

Ilusa võistluse tegi ka Frank Johan Ojarand. Ta krooniti Eesti karikavõitjaks 400 m kompleksujumises kus tugeva lõpuga sai kirja ajaks 4.41,19. Poole lühemal distantsil kindlustas ta Liivamägi järel kaksikvõidu saades hõbeda tulemusega 2.11,76. Hõbemedal kuulus talle ka 400 m vabaltujumises kus põnevas finišiheitluses tuli seekord tunnistada vastase paremust, protokolli läks aeg 4.16,86.

Neidudest pääses poodiumile Kristina Maria Jaamul. Tema saagiks jäi kaks hõbemedalit ja pronksmedal. 50 m- ja 200 m rinnuliujumises seisis Jaamul poodiumi teisel astmel vastavalt aegadega 34.62 ja 2.49,69. Pronksmedali sai neiu kaela 100 m rinnuliujumises ajaga 1.16,72.

Üldkokkuvõttes saavutas Kalevi Ujumiskool kõrge neljanda koha 431 punktiga jättes seljataha Tartu kaks parimat ujumisklubi. Karikavõitjaks krooniti tänavu Audentese Spordiklubi. “Jään Ujumiskooli esitusega rahule, sest eesmärk oli eelmise aasta neljandat kohta kaitsta,” sõnas Ujumiskooli direktor Kristo Krinpus. “Kõige enam olen rahul võistkonna sisekliimaga, mis on igal aastal olnud meil ühtehoidev ja üksteist toetav.” Rõõmu valmistasid Krinpusele kõik Ujumiskooli ujujad. “Väga head meelt tegi see, et kõik 16 liiget tõid meil punkte ehk jõudsid vähemalt ühel korral 16 parema ujuja sekka,” ütles direktor lõpetuseks.

Vajaliku panuse neljandasse kohta ning ilusaid ujumisi Eesti karikavõistlustel tegid veel: Kristjan Adamson, Eero Ääremaa, Kristjan Paul Kadarik, Markus Marandi, Kelli Marie Missik, Eva-Lotta Penjam, Kirke Penter, Kaisa Pollisinski, Kirke Pollisinski, Sandra Tammiste, Liilia Tõnisson, Jette Viik ja Jan Joonas Viirpuu