Kalevi Ujumiskool stardib Eesti karikavõistlustel

• 02.03.2017

Homme, 3. märtsil, algavad Kalev Spas kaks päeva kestvad Eesti karikavõistlused. Kalevi Ujumiskool osaleb võistlustel 16-liikmelise võistkonnaga.

Võistluste punktisüsteem näeb välja, et iga ala esimesed 16 kohta toovad punkte. Esimene koht annab 17 punkti, teine koht 15 punkti, kolmas koht 14 punkti ja niimoodi ühe punktini välja. Iga klubi saab välja panna ühe 16-liikmelise võistkonna.

Ujumiskooli liidriks on Martin Liivamägi, kes eelmisel aastal peetud võistlusel võitis kolm kuldmedalit ning ühe hõbeda. Tänavu stardib ta enda põhialadel 200 m kompleks- ja 100 m rinnuliujumises. Lisaks hakkab ta konkurente kimbutama 100 m liblik- ja 200 m vabaltujumises. “Usun, et Kalevi võistkond on sellel aastal konkurentsivõimeline ning heade ujumiste puhul suudame ennast jälle nelja parima hulka ujuda,” sõnas Liivamägi. “Kindlasti on meil omad tugevused ja nõrkused, kuid tähtis on iga punkti eest võidelda ja maksimum anda.”

Enda eesmärkide kohta ütles kahel olümpial ujunud Liivamägi, et üritab võimalikult palju aidata võistkonda. “Minu enda ainuke eesmärk on võistkonda aidata niipalju kui võimalik.”

Eelmisel aastal saavutas Ujumiskool kõrge neljanda koha. Tänavu ei löö kaasa prillid varna riputanud Tess Grossmann ja haigestunud Katariina Mäll. Siiski on Kalevi Ujumiskool positiivselt meelestatud ning heitlus kõrgete kohtade nimel võib alata.

Ujumiskooli esindavad Eesti karikavõistlustel: Martin Liivamägi, Kristjan Adamson, Eero Ääremaa, Kristina Maria Jaamul, Kristjan Paul Kadarik, Markus Marandi, Kelli Marie Missik, Frank Johan Ojarand, Eva-Lotta Penjam, Kirke Penter, Kaisa Pollisinski, Kirke Pollisinski, Sandra Tammiste, Liilia Tõnisson, Jette Viik ja Jan Joonas Viirpuu.

Võistluste stardiprotokoll on leitav SIIT:

Võistluste juhend on leitav SIIT: