Kalevi Ujumiskooli emotsioonirikas Karikavõistlus

• 10.03.2015

5. kuni 6. märtsini toimus Tallinnas Kalev SPA 50m ujulas üle-eestiline klubide vaheline ujumisvõistlus – Eesti Karikavõistlused ujumises. Taoline võistlusformaat on tulnud meie maale üle suure lombi ameeriklastelt, kus peetakse ülikoolidevahelisi ujumisvõistluseid. Klubid saavad kõik esitada võistlusele ühe võistkonna eest 10 ujujat, kes igaüks ujub maksimaalselt 4 ala ning korjavad kohtadega enda koduklubile punkte. Punkte saavad igal alal 12 parimat tulemust ujunud sportlast.

Esimese päeva esimesel alal tuli Kalevi Ujumiskoolile kohe maksimumpunktid, kui Tess Grossmann võitis 50m vabaltujumise ajaga 26,39. Etteruttavalt saame öelda, et see ei jäänud Grossmanni ainukeseks võiduks sel võistlusel. Teise alana oli kavas 100m rinnuli, kus starti tuli Martin Liivamägi, kes täitis kõigi ootused ja tõi järjekordsed täispunktid Kalevi Ujumiskoolile ajaga 1.04,43. Samal alal saavutas veel 12. koha ja tõi klubile ühe punkti Mikk Laanes, kui läbis distantsi 1.13,03-ga. Järgmisena oli kavas üks rängimatest aladest – 200m liblikat. Naistes suutis distantsi läbida ja lõpetada kõrgel viiendal kohal Susannah Kaulil, kui stopper näitas ajaks 2.55,64.

Järgmisena oli kord käes seliliujujatel, kui kavas ootas ees 100m antud tehnikas ujumist. Kalevi Ujumiskool hõivas nii teise kui ka kolmanda koha, kui Katariina Mäll ja Eva Lotta Penjam ujusid vastavalt 1.09,59 ning 1.10,96. Meeste seas tuli kolmandale kohale Andres Olvik, kui ujus distantsi läbi 1.01,18-ga. Reelika Tüür astus Kalevi Ujumiskooli eest võistlustulle 800m vabaltujumises ning saavutas kuuenda koha, kui läbis pika maa 10.23,36-ga. Pärast seda oli kord 200m kompleksujujate käes ja Kalevi Ujumiskool noppis sellest osast kaksikvõidu, kui Martin Liivamägi ning Frank Johan Ojarand saavutasid vastavalt esimese ja teise koha. Võiduajaks märgiti 2.06,84 ja teisele kohale 2.11,14. Esimene võistluspäev lõppes 4x50m vabaltujumise teatevõistlusega, kus võistkonnas pidi olema 2 meest ja 2 naist. Kalevi Ujumiskool (Liivamägi, Ojarand, Grossmann, Penjam) tulid finišisse kolmandana, kui lõppajaks fikseeriti 1.44,73.

Teine päev algas järjekordse Tess Grossmanni võiduga, kui ta 100m vabaltujumises läbis basseinipikkused 58,93-ga. Liivamägi, Ojarand ja Laanes tõid järjekordsed punktid koduklubile 200m rinnulis, kui Martin võitis, Frank Johan tuli neljandaks ning Mikk üheksandaks. Mäll ja Penjam tulid see-eest 50m selilis vastavalt kolmandale ja neljandale kohale, millega toodi Kalevile veel 19 punkti juurde. Meeste seas neljanda koha saavutas samal distantsil Andres Olvik. 200m vabaltdistantsile läks järgmisena vastu Tess Grossmann. Pemiselt sprinterina tuntud Tess pidi nüüd andma endast kõik, et pidada 200m hea tempoga vastu. Seda ta ka tegi ning järjekordne võit (võistluste kolmas) pisteti taskusse. Pikka puhkust Eesti nais-esisprinterile ei antud ja juba oli ta stardis 50m liblikujumises. Ka sealt noppis Tess esikoha ning kokkuvõttes tuligi saldoks: 4 starti ja 4 esikohta! Liivamägi oli enda viimaseks alaks valinud 400m kompleksi ning võit tuli ka sellel alal. Sellega oli ta teinud sama tembu, mis Grossmann. Võistluste viimane ala oli 4x50m kombineeritud segateateujumine. Kalevi Ujumiskooli võistkond (Mäll, Ojarand, Liivamägi, Grossmann) tuli tihedas konkurentsis teiseks ja sellega pandi ilus punkt toredale võistlusele.

Kokku kogus Kalevi Ujumiskool 266 punkti, millega jäädi ülskokkuvõttes napilt neljandaks, sest Audentes jäi vaid kahe punkti kaugusele. Võistlused võitis TOPi ujumisklubi ja teisena lõpetas spordiklubi Garant. Kindlasti läheks kõige toredama ja emotsioonirikkama meeskonna auhind just Kalevi Ujumiskoolile, sest võistkond oli väga kokkuhoidev ja ühtne ning elati igale liikmele maruliselt kaasa.

Kokkuvõttes oli suurepärane võistlus ja näitasime, et oleme kindlasti üks Eesti tugevamaid klubisid ja tublisid ujujaid on veel juurdegi tulemas.

Pilte saab näha siit: 1. päev  2. päev
Võistkonna motivatsioonivideoid SIIT