Lõppesid edukad Eesti meistrivõistlused

• 22.06.2016

Reedest pühapäevani toimus Tallinnas Kalev Spa ujulas Eesti meistrivõistlused, kus selgitati välja vabariigi parimad ujujad. Kalevi Ujumiskooli õpilased võitsid kõikide vanuseklasside peale kokku 35 medalit.

Frank Johan Ojarand krooniti kahekordseks Eesti meistriks. Talle ei leidunud vastast nii 400 m kompleksujumises (4.33.05) kui ka 400 m vabaltujumises (4.07.64). Mõlemal distantsil püstitas ta ka isikliku tippmargi.

Ujumiskooli viimaste aastate kõige edukam ujuja, Martin Liivamägi, sai kaela enda Eesti meistrivõistluste 55. kuldmedali. Ta domineeris meeste 200 m kompleksujumist tulemusega 2.04.48. Kaksikvõidu Ujumiskoolile sellel alal kindlustas Ojarand ajaga 2.07.71.

Tess Grossmann tõmbas enda hooajale kriipsu alla pronksmedaliga 50 m vabaltujumises. Ta näitas aega 26.76. Lisaks aitas Grossmann Kalevi Ujumiskooli teatenelikul võita ühe hõbemedali ning neli pronksmedalit. Hõbemedal saavutati 4×200 m vabaltujumises ajaga 8.56.62 ning sellega püstitati ka uus Ujumiskooli rekord.

Kahekordseks Eesti juunioride meistriks krooniti Kristiina Maria Jaamul. Ta astus poodiumi kõige kõrgemale astmele enda soorituste eest 50 m- ja 100 m rinnuliujumises.

Kalevi Ujumiskooli neidude juunioride teatenelik võitis enda vanuseklassis kõik teateujumised. Ühtekokku võideti 5 kuldmedalit. Eesti noortemeistriks krooniti Eero Ääremaa. Ta võttis ette ränkraske 1500 m vabaltujumises ning lõpetas distantsi ajaga 18.08.36.

Kõik tulemused leiad SIIT: