Mark Iltsisin ujus Räimeralli finaalis neli uut sarja rekordit

• 05.06.2017

Eile toimus Tartus Aura ujulas Räimeralli finaalvõistlus millest võtsid osa ka Mark Iltsisin ja Trevor Kägo. Noormehed olid heas hoos ning ujusid mitmeid rekordeid ja võitsid hulganisti medaleid.

Suurepärases hoos oli Mark Iltsisin (2006 s.a). Ta võitis neli kuldmedalit ning sai kaela ka ühe hõbemedali. 50 m vabaltujumises sai ta ajaks 29.46 millega ta püstitas ka uue võistluste rekordi. Kuldmedali ja võistluste rekordi püstitas Iltsisin veel 50 m seliliujumises (34.21), 50 m liblikujumises (32.17) ja 100 m vabaltujumises (1.05,42). Ühe päevaga ujus noor tulevikulootus seega neli uut Räimeralli rekordit.

Viimase alana kavas olnud 100 m kompleksujumises andis väsimus juba tunda ning seekord pidi sel distantsil Iltsisin leppima hõbemedali, mis on siiski tubli tulemus. Tasub märkida, et reedel-laupäeval oli Ujumiskooli õpilane võistlustules Lätis ning võistlusstarte kogunes paari päevaga päris palju. Iltsisin saavutas enda vanuseklassis ka parima ujuja auhinna.

Räimeralli finaalis võitis medaleid ka Trevor Kägo (2006 s.a). Ta ujus ennast poodiumile 50 m rinnuliujumises ajaga 39.46 saavutades hõbemedali. Kägo oli kiirem ka eelnevast sarja rekordist kuid seekord tuli tunnistada ühe konkurendi paremust, kes sarja rekordi enda nimele võttis. Lisaks pälvis Henry Heina hoolealune veel kaks pronksmedalit – 100 m kompleks- ja vabaltujumises vastavalt aegadega 1.17,89 ja 1.08,89.