Ujumiskooli õpilased võitsid Eesti lühiraja meistrivõistlustel 41 medalit

• 25.12.2015

Eelmisel nädalavahetusel toimusid Eesti lühiraja meistrivõistlused, millest võttis osa ka Kalevi Ujumiskool. Auhinnakappi õnnestus võita ühtekokku 41 medalit.

Võistluste üks kõige edukamaid ujujaid oli Martin Liivamägi, kes võitis absoluutklassis kolm kuldmedalit ja ühe hõbemedali. Eesti meistriks krooniti Liivamägi 50 m rinnuliujumises (26.92), 100 m rinnuliujumises (58.37) ja 200 m kompleksujumises (1.55.83). Hõbemedal riputati talle kaela pingelises heitluses Martti Aljandiga 100 m kompleksujumises (53.45), kus tuli konkurendi paremust tunnistada vaid 7 sajandikuga.

Noorematele ujujatele valmistas peavalu vanameister Andres Olvik. Enda trumpalal, 200 m seliliujumises, startinud Olvik noorematele konkurentidele armu ei andnud ning võitis Eesti meistritiitli tulemusega 2.00.09.

Individuaalselt riputati kuldmedal veel Tess Grossmanni kaela, kes 50 m vabaltujumises oli parim ajaga 25.74. Grossmann pälvis veel kaks hõbemedalit seda 100 m- ja 200 m vabaltujumises aegadega vastavalt 57.33 ja 2.05.91.

Suurima üllatuspommi pakkus fännidele aga Kalevi Ujumiskooli naiste 4×100 m vabaltujumise teatenelik, kes koosseisus Riin Praks, Kirke Pollisinski, Arina Garšina ja Tess Grossmann ujusid ennast Eesti meistriks ajaga 3.56.73.

Kirke Pollisinski, kes võistleb küll juunioride arvestuses aga tegi ilusaid ujumisi ka naiste hulgas. Absoluutklassis võitis Pollisinski 2 pronksmedalit – 200 m liblikat (2.30.12) ja 200 m kompleksi (2.27.00). Juunioride klassis sai Kirke eelmainitud alade eest kaela hõbeda ning 400 m kompleksujumises (5.17.35) pronksi.

Frank Johan Ojarand võitles endale välja pronksmedali meeste 400 m kompleksujumises. Medali toonud tulemus oli 4.29.34.