Viirpuu ujus Noortesarja finaalis uue võistluste rekordi

• 28.05.2017

Eile, 27.05, toimus Keilas tänavune Noortesarja finaalvõistlus kuhu pääsesid ka mitmed Ujumiskooli õpilased. Kohal olid vabariigi parimad noorujujad.

Edukaks kujunes võistlus Jan Joonas Viirpuule (2002 s.a). Ta astus poodiumi kõige kõrgemale astmele 100 m seliliujumises uue Noortesarja rekordiga 1.01,02. Eelnevat tippmarki parandas ta ligi pooleteise sekundiga. Nappi konkurendi paremust pidi ta tunnistama 100 m rinnuliujumises saades ajaks 1.08,68, tasuks tubli hõbedane autasu.

Hästi esines ka Jan Joonase noorem vend Jako Joosep Viirpuu (2005 s.a). Ta saavutas 50 m seliliujumises hõbemedali ajaga 33.04, mis oli kiirem ka eelnevast Noortesarja rekordist. Lisaks ujus ta ennast viiendaks 50 m liblikujumises ja kaheksandaks 100 m kompleksujumises.

Medalile ujus ennast ka Sandra Tammiste (2003 s.a). Ta pidas maha tulise duelli Helena Heinloga kus tuli seekord tunnistada vastase paremust. Tammistele saagiks siiski suurepärane teine koht ajaga 1.18,23.

Kalevi Ujumiskooli särgis tegid veel häid tulemusi: Aleksandr Hodanjonok, Lars Sebastian Antoniak, Geoorg Filippov, Mart-Madis Matesen, Katriina Metstak, Kertu Pollisinski, Georg Salomon, Rahel Sisas, Carl-Joseph Suuroja, Marie Toompuu, Kirill Tšalov, Carlos Tults, Liilia Tõnisson, Taaniel Veske, Charlotta Vilsar, Felicia Talamanov.

Kõik tulemused leiad SIIT: