Audentese karikal võidukad ujumised

• 25.01.2016

Laupäeval, 23. jaanuaril, toimunud Audentese karikal ujuti ennast mitmel korral poodiumile ning kaminasimsile saab asetada ilusad karikad.

Võistlustel ujuti 50m-100m-200m ühes ja samas stiilis ning igal alal saavutatud FINA punktid liideti kokku ning selle abil selgitati üldvõitja. Kompleksujumises olid distantsid 100m-200m-400m.

Esimese koha karikaga läks koju vabaltujumise võitja Tess Grossmann. 21-aastane neiu alustas võistlust 50 m vabaltujumisega, kus ajaga 26.15 oli ta kindlalt parim. 100 m vabaltujumises sai ta kirja ajaks 58.88 ning 200 m distantsil oli tema tulemuseks 2.11.78. Kolme ala kokkuvõttes sai ta punkte kokku 1951. Enda lähimat konkurenti edestas ta 160-punktiga.

Meeste vabaltujumises toimus “vihane” duell meie Martin Liivamägi ning koduseinte vahel võistleva Pjotr Degtjarjoviga. Seekord jäi peale Degtjarjov kuid kaotus sellise mehe vastu ei ole häbi asi. Liivamägi napsas alavõidu 200 m vabaltujumises ajaga 1.53.94, 50 m- ja 100 m vabaltujumises sai ta kirja ajaks vastavalt 24.40 ja 52.18.

Naiste liblikujumises pidas Kirke Pollisinski maha tulise lahingu USK-i ujuja Kertu Ly Alnekiga. Ujumiskooli õpilase Pollisinski saagiks jäi seekord auväärne teine koht. Aegadeks ujus neiu 30.451.06.802.29.24. Alnekile kaotas meie neiu 52-punktiga saadeks kogusummaks 1602 punkti.

Nooremate poiste arvestuses suutis võidukarika endale napsata Kristjan Adamson ning seda liblikujumises. Adamson pälvis kolme ala eest kokku 1280 punkti. Samal alal sai pronksise autasu teinegi Kalevi ujuja Georg Salomon, kes pälvis 1208 punkti.

Markus Marandi ja Eero Ääremaa saavutasid teise koha karikad. Marandi pälvis selle vabaltujumise soorituste eest ning Ääremaa oli edukas kompleksujumise distantsidel.