SUPER! Eesti lühiraja MV lõppesid 44 medali ja viie Eesti vanuseklassi rekordiga

• 23.12.2019

Pühapäeval lõppesid Tallinnas kolm päeva kestnud Eesti lühiraja meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskooli võistkonnale kujunesid võistlused vägagi edukaks – võideti 44 medalit, ujuti 5 Eesti rekordit ja ühe mitteametliku maailmarekordi.

12-aastaselt jõudis enda elu esimeste Eesti meistritiitliteni Eneli Jefimova. Ta oli parim 200m rinnuliujumises võites distantsi uue Eesti noorte- ja juunioride rekordiga 2.27,35. Sellega kohendas ta enda nimele kuulunud tippmarki kolme sekundiga. Kaks rekordit ühe ujumisega tegi Jefimova ka poole lühemal maal teenides hõbemedali uue tippmargiga 1.07,66.

Enda teise kuldmedali teenis ta 50m rinnulisprindis, kus taaskord langes järjekordne rahvusrekord. Aeg 31,48 tõi noorele piigale Eesti meistritiitli ja noorte rekordi. Heas hoos oli ta ka 100m kompleksujumises kus ta teenis hõbedase autasu. Koos teateujumistega lahkub Eneli ujulast seitsme suurepärase medaliga.

Kahekordseks Eesti meistriks krooniti haiguste kiuste Laurika Lint. Ta oli parim 200- ja 800m vabaltujumises vastavalt võiduaegadega 2.02,83 ja 9.09,70. Individuaalselt riputati Linti kaela veel hõbemedal 100m vabaltujumises. Naiste 800m vabaltujumises teenisime kaksikvõidu, sest Linti järel võitis hõbeda Kertu Kaare. Hõbedase etteaste tegi Kaare ka 100m seliliujumises.

Täistabamus tuli Kaarel 50m vabaltujumises kus ta krooniti Eesti meistriks ajaga 25,83. Täiskomplekti individuaalseid medaleid tõi Kaarele pronksine esitus 50m seliliujumises. Naistest murdis end poodiumile veel Annika Vainikk, kes pidas 200m kompleksujumises tulist duelli kulla nimel. Tihedas konkurentsis riputati Vainikku kaela hõbemedal.

Langel, Siim, Aedma, Pisarenko Eesti meistrid meeste seas

Meestest astusid kolme päeva jooksul poodiumi kõige kõrgemale astmele Marko-Matteus Langel, Cevin Anders Siim, Andri Aedma ja Nikita Pisarenko. Nendest parimat minekut näitas Langel, kes krooniti Eesti meistriks 100m kompleks- (55,45) ja 200m vabaltujumises (1.47,09). Nendest viimasel alal võttis enda nimele ka Kalevi Ujumiskooli rekordi. Uue klubirekordi ujus ta ka 100m vabalt distantsil (48,97), mis andis EM-i finalisti järel hõbemedali. Hõbedase autasu sai Langel ka 200m kompleksujumises.

Siim teenis lisaks suvisele pikaraja 200m liblikujumise Eesti meistritiitlile nüüd esikoha ka lühirajal. Kaheksa basseinipikkust läbis ta ajaga 2.02,09. Siim teenis liblikujumises täiskomplekti medaleid. Ta sprintis end hõbedale 50m liblikujumisele ja oli kolmas poole pikemal maal. Aedma sprintis end kullale 50m kroolisprindis võites ajaga 22,88 ning oli sellega ainuke mees alla 23-sekundi. Sarnaselt Siimule sai ka Aedma täiskomplekti medaleid kokku lõpetades teisena 200m vabaltujumises ja oli kolmas poole lühemal maal.

Eesti meistriks 400m kompleksujumises tuli Pisarenko ajaga 4.23,58. Lisaks kullale teenis ta veel pronksise medali 200m rinnuli distantsilt. Rinnuliujumises võitis kaks medalit Tiit Matvejev. Ta oli teine 100m rinnuliujumises ja napsas pronksmedali 50m distantsil. Hõbeda ja pronksi teenis ka Hendrik Ütt olles teine 400m vabaltujumises ja kolmas 50m kroolisprindis.

Paraujujad oli samuti võistlustules ning ka seal ei jäänud meil medaliarve avamata. Susannah Kaul võttis kindlad võidud 50m vabalt- ja seliliujumises. Matz Topkin kihutas end kullale 50m liblikujumises ja teenis veel kaks kulda 50m vabalt- ja seliliujumises. Seliliujumise aeg 46,66 oli nii vägev, et tegemist on ka S4 klassi mitteametliku maailmarekordiga. Maailmarekordid lähevad arvesse ainult Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) kinnitatud võistlustel.

Kõikides teateujumistes medal ja kokku 11 medalit

Meie teateujumise võistkonnad pääsesid kõikidel distantsidel poodiumile. Naised ei jätnud ujulas konkurentidele sõnaõigust ja teenisid maksimaalsed neli kuldmedalit. Kuldmedalid teeniti 4x50m- ja 4x100m vabalt ning 4x50m- ja 4x100m kombineeritud teateujumistes. Esimesena aitas Kalevi Ujumiskoolil käe vastu seina saada Eneli Jefimova, Annika Vainikk, Laurika Lint, Kertu Kaare, Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk.

Mehed samal ajal pidasid neljal alal tuliseid lahinguid Garanti Spordiklubiga. Võistluste kõige kaasahaaravam ujumine oli 4x100m vabaltujumises kus võitja selgus viimase tõmbega. Lõpuks lahutas meie kahjuks kahte esimest 3 sajandikku ja ühtekokku teenisid mehed neli hõbemedalit. Võistkonna eest hüppasid vette Marko-Matteus Langel, Andri Aedma, Cevin Anders Siim, Janter Suun, Hendrik Ütt, Tiit Matvejev.

Eesti lühiraja meistrivõistlused said toreda lõpu sega 4x50m kombineeritud teateujumisega kus poodiumile pääses kaks meie võistkonda. Esimene võistkond teenis hõbeda ja teine võistkond pronksmedali. Lisaks teeniti varasemalt veel hõbemedal ka sega 4x50m vabaltujumises.

Kalevi Ujumiskool lõpetas Eesti lühiraja meistrivõistlused 44 medaliga olles selles arvestuses kõige enam medaleid võitnud Eesti ujumisklubi. Kokku teeniti 19 kulda, 18 hõbedat ja 7 pronksi. Ka päevade peale oli medalijaotus väga ühtlane, kolme päeva jooksul võideti vastavalt 14, 15 ja 15 medalit

Kalevi Ujumiskooli koondis Eesti lühiraja meistrivõistlustel:

Naised: Mariangela Boitšuk, Alisa Gudovskaja, Eneli Jefimova, Kertu Kaare, Susannah Kaul, Laurika Lint, Ines Elisabeth Raidma, Liilia Tõnisson, Marie Toompuu, Annika Vainikk.

Mehed: Andri Aedma, Lars Sebastian Antoniak, Georg Filippov, Aleks Hokkanen, Marko-Matteus Langel, Patrik Lissovenko, Tiit Matvejev, Sander Paavo, Nikita Pisarenko, Rome Pukk, Ranel Rannik, Cevin Anders Siim, Janter Suun, Carl-Joseph Suuroja, Matz Topkin, Carlos Tults, Hendrik Ütt, Rando Vainikk, Mark Tomi Wilhelm Vompa.