Eesti meistrivõistluste viimane päev tõi medaleid ja rekordeid

• 22.12.2018

Sõle ujulas lõppesid kolm päeva kestnud Eesti lühiraja meistrivõistlused (25m) kus startis 17 Kalevi Ujumiskooli õpilast. Võistlused kujunesid taaskord meie ujujatele edukaks, võideti mitmeid medaleid ja ujuti rahvus- ning klubirekordeid.

Susannah Kaul tegi paraujumise võistlusklassis puhta töö võites kolmest võimalikust kuldmedalist kolm. Viimasel võistluspäeval lisandus kollektsiooni Eesti meistritiitel 50m liblikujumises ajaga 33.09.

Edukad etteasted tegi Nikita Pisarenko kes 200m rinnuliujumises võitis pronksmedali ja parandas kuu aega tagasi ujutud Eesti noorte rekordit. Viimasel võistluspäeval tegi Pisarenko südika etteaste 400m kompleksujumises, 200 meetri pöördes oli Pisarenko veel liidritest kolm sekundit maas kuid hakkas enda trumpaladel tõusma ning kui bassein oleks viis meetrit pikem olnud oleks ta kaela saanud ka kuldmedali. Seekord tasuks suurepärane hõbemedal isikliku rekordiga 4.25,38, kuldmedal jäi 0,53 sekundi kaugusele.

Kertu Kaare astus individuaalselt poodiumile kolmel korral. Viimasel võistluspäeval pälvis ta viienda koha 50m liblikujumises tulemusega 28.77. Kaare parandas nendel võistlustel enda nimele kuulunud 50m seliliujumise klubirekordit viies selle 29.30 peale.

Vägeva esiletõusu tegi meie naiste teatenelik – Kertu Kaare, Emma Uusküla, Mariangela Boitsuk, Marie Toompuu – kus kaks ujujat kuuluvad alles juunioride- ja kaks noorte vanuseklassi. Naiste seas võideti kolm medalit, ujuti 4x50m kombineeritud teateujumises Eesti juunioride rekord, lisaks veel kaks klubirekordit – eelnimetatud teateujumises ja 4x50m vabaltujumises.

Võistluste viimasel päeval olid meie kiired tüdrukud lähedal Eesti meistritiitlile 4x50m vabaltujumises kus tihedas heitluses jäädi esikohale alla vaid 0,41 sekundiga. Tasuks sellegipoolest suurepärane hõbemedal.

Kolm päeva pingutusi basseinis lõppes Kalevi Ujumiskoolile 11 absoluutklassi medaliga, kahe Eesti vanuseklassi rekordiga, kolme klubi rekordiga ning lisaks veel suur hulk isiklikke tippmarke kõigi meie ujujate esituses.

Palju õnne ujujatele ja nende treeneritele!

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT:

I päeva kokkuvõtet loe SIIT:

II päeva kokkuvõtet loe SIIT: