Super! Rahvusvaheliselt ujumisvõistluselt Leedus Kalevi Ujumiskoolile kolmas koht

• 13.04.2019

Täna lõppes Leedus Šiauliais kaks päeva kestnud rahvusvaheline noorte ujumisvõistlus “International Children Swimming Cup”. Võistlustest võttis osa 21 võistkonda kuhu kuulus 12 ujujat.

Kalevi Ujumiskool saavutas üldkokkuvõttes suurepärase kolmanda koha teenides 278 punkti. Esikoht läks tugevale Venemaa klubile Kaliningrad. Teise koha pälvis Šiauliai PC Delfinas ning nendele kaotasime vaid kuue punktiga. Samas suutsime kahe punktiga edestada teist Leedu klubi Klaipedos Gintaro SC.

Võistluste teisel päeval astus poodiumi kõige kõrgemale astmele Ines Elisabeth Raidma kes tegi rinnuliujumistes kuldse duubli. Eilsele 50m rinnuliujumise võidule lisas ta täna kuldmedali poole pikemal maal ajaga 1.38,50.

Hendrik Markus Haug pälvis enda võistluste teise pronksmedali teenides täna kolmanda koha 50m seliliujumises ajaga 41.40. Britta Karlson teenis samuti teise individuaalse medali lõpetades kolmandana 100m liblikujumises tulemusega 1.37,98.

Meie tüdrukute teatenelik tegi teist päeva järjest hõbedase etteaste. Täna riputati nelikule – Birgit Reinaru, Ines Elisabeth Raidma, Britta Karlson, Laura-Lota Melih – kaela hõbemedalid 4x50m kombineeritud teateujumises ajaga 2.45,64. Palju ei jäänud piigadel puudu ka esikohast surudes kuni viimaste meetriteni tugevat Venemaa klubi kes finišiseina meist sekund varem puudutasid.

Teisel päeval oli meil ka mitmeid neljandaid kohti, mis võistkonna punkte arvestades olid äärmiselt tähtsad – Ragnar Kalvet (50m vabalt), Birgit Reinaru (50m selili) ja Rudolf Suharov (100m rinnuli).

Kahe päeva jooksul võitsid meie klubi ujujad 10 medalit ning paljudele oli see esimeseks rahvusvaheliseks medaliks. Kõik 12 võistkonna liiget tõid tiimile punkte ning ujuti rohkelt isiklikke tippmarke. Suured kiidusõnad ka meie tublidele lapsevanematele kes tribüünil häält kaotades andsid kogu võistkonnale suurepärast energiat.

Kalevi Ujumiskooli koondis: Laura-Lota Melih, Birgit Reinaru, Ines Elisabeth Raidma, Britta Karlson, Sarah Maria Kaare, Kertu Eliis Kangru, Ragnar Kalvet, Hendrik Markus Haug, Rome Pukk, Mattias Mell, Rudolf Suharov, Kaspar Alvin.

Võistluste tulemused leiad SIIT: