TUBLID! Eesti meistrivõistluste avapäev tõi meie ujujatele igat karva medali

• 11.05.2019

Reedel algasid Tartus Aura ujulas kolm päeva kestvad Eesti ujumise meistrivõistlused (50m). Võistluste avapäeval näitasid meie ujujad head kiirust võites igat karva medali.

Avapäeva eelujumistes oli stardis seitse Ujumiskooli õpilast kellest kuus murdsid ennast õhtustesse finaalidesse. Susannah Kaul astus poodiumi kõige kõrgemale astmele 50m vabaltujumises tulles Eesti meistriks paraujumise multiklassis ilusate numbritega 30.00.

Tulise heitluse Eesti meistritiitli nimel 50m vabaltujumises pidas maha Kertu Kaare. Ta läbis basseinipikkuse ajaga 27.06 ning jäi kuldmedalist vaid 0,07 sekundi kaugusele. Kaarele tänavustelt meistrivõistlustelt 50m kroolisprindist seega hõbemedal. Poodiumile astus Kaare veel ka enda 400m vabaltujumise ponnistuse eest kus tema kaela riputati pronksmedal.

Enda esimese individuaalse medali täiskasvanute Eesti meistrivõistlustelt võitis Jan Joonas Viirpuu. Ta oli stardis 200m seliliujumises kus pälvis suurepärase pronksmedali ajaga 2.12,59. Medali nimel käis armutu heitlus, finišis edestas Viirpuu neljanda koha omanikku 0,18 sekundiga.

Suurepärase esituse tegi ka 14-aastane Marie Toompuu kes ei jäänud kaugele ka medalist. Toompuu hüppas vette 100m rinnuliujumises läbides distantsi uue suure isikliku rekordiga 1.17,63 ning saavutas neljanda koha. Pronksmedal ei jäänud sugugi kaugele – 0,53 sekundi kaugusele. Lisaks Toompuule veel 15. koht 50m kroolisprindist ajaga 28.36.

B-finaalides ujusid Kristjan Adamson ja Kirke Penter. Adamson pälvis 15. koha 100m liblikujumises ja Penter sama koha aga 100m rinnuliujumises.

Live-tulemused ja stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhend leitav SIIT: