TUBLID! Eesti meistrivõistlustelt naasetakse 44 medaliga

• 10.08.2020

101. korda toimunud Eesti meistrivõistlused lõppesid Kalevi Ujumiskooli õpilastele edukalt võites nelja päeva jooksul 44 medalit. Poodiumi kõige kõrgemale astmele astuti 21 korda.

Täiskasvanud:

Kolmes erinevas vanuseklassis (noored-juuniorid-täiskasvanud) peetud võistlusel teenisid meie ujujad absoluutklassis 23 medalit. Marko-Matteus Langel teenis kaks Eesti meistritiitlit (100m vabalt ja 200m kompleksi) ja lisas enda medalikomplekti veel pronksi 50m kroolisprindist. Edukaks kujunes võistlus Mariangela Boitšuki jaoks, kes tuli esmakordselt Eesti meistriks ja seda 50m liblikujumises. Lisaks kuldmedalile täitis Boitšuk ka järgmise aasta Euroopa juunioride meistrivõistluste B-normatiivi.

Boitšuk teenis lisaks kullale veel hõbeda 50m seliliujumises. Treeninglaagris sõrmevigastuse saanud Eneli Jefimova lõi kaasa ainult võistluste viimasel päeval. Jefimova hüppas vette 200m rinnuliujumises, tuli esmakordselt Eesti meistriks ja alistas vahetus konkurentsis Eesti rekordiomaniku Maria Romanjuki. Eesti meistritiitli teenisid meie ujujatest nelja päeva jooksul veel Laurika Lint (400m vabalt) ja Nikita Pisarenko (400m kompleksi. Lint teenis Tartus ka hõbemedali (200m vabalt) ja pronksise autasu (50m vabalt). Pisarenko lisas enda kukrusse kolm hõbemedalit kõikidelt rinnuliujumise distantsidelt.

Marie Toompuu astus poodiumile kolmel korral. Ta sprintis end hõbedale 50m rinnuliujumises ja teenis pronksmedalid 100- ja 200m rinnuliujumises. Kolm medalit võitis ka Cevin Anders Siim, kes teenis kolm pronksmedalit. Pronksised autasud tulid 50-100-200m liblikujumise distantsidelt. Eriti napp oli meeste 100m liblikujumine kus esikolmik mahtus 0,1 sekundi sisse. Pronksmedali saavutasid ka Tiit Matvejev (50m rinnuli), Georg Filippov (1500m vabalt), Kertu Kaare(800m vabalt) ja Jako Joosep Viirpuu (200m selili).

Juuniorid:

Juunioride vanuseklassis (noormehed 2002-2003 / neiud 2003-.2004) näitas meie sportlastest parimat minekut Marie Toompuu. Ta ujus end 4x Eesti juunioride meistriks. Meistritiitlid tulid 50-100-200m rinnuliujumises ja 200m kompleksi distantsilt. Lisaks teenis Toompuu hõbedad 50-100m vabaltujumises, mis tegid temast võistluste kõige edukama naisjuuniori.

Kolm Eesti juunioride meistrikulda sai kaela Mariangela Boitšuk. Ta jäi võitmatuks 50m vabalt-, liblik- ja seliliujumises. Toompuu ja Boitšuk lõpetasid võistlused kõige edukamate naisjuunioridena. Noormeestest külastas juunioride vanuseklassi poodiumit kõige tihedamalt Nikita Pisarenko. Ta teenis kuldmedalid 100-200m rinnuliujumises ning 200-400m kompleksi distantsidelt. Samuti sai Pisarenko kaela hõbeda 50m rinnuliujumises, mis tegi temast võistluste teise kõige edukama meesjuuniori.

Noored:

Kõige nooremas vanuseklassis (tüdrukud 2005 s.a ja hiljem / poisid 2004 s.a ja hiljem) jõudsid medalini kolm meie sportlast. Täiskasvanute kullale lisaks võitis Eneli Jefimova ka noorte arvestuses kulla ning tema 200m rinnuliujumise võiduaeg oli selle vanuseklassi kõige kõrgetasemelisem edestades järgnevat enam kui 100+ FINA punktiga.

Kesk- ja pikamaa krooliujumise distantsidel tegi kuldmedali väärilised sooritused Georg Filippov. 3x Eesti noorte meistriks ujunud Filippov jäi löömatuks 200-400-1500m vabaltujumise distantsidel. Veel teenis ta pronksmedali 100m kroolidistantsilt. Filippov oli võistluste lõppedes medalite arvult noorte arvestuses paremuselt teine noormees. Kolme medalini jõudis seliliujumise distantsidel Jako Joosep Viirpuu. Ta sai kaela hõbemedalid 50-200m seliliujumises ning oli kolmas 100m seliliujumises.

Kalevi Ujumiskooli eest hüppasid vette veel: Lars Sebastian Antoniak, Aleks Hokkanen, Mark Iltšišin, Joonas Koppen, Patrik Lissovenko, Sander Paavo, Nikita Pisarenko, Cevin Anders Siim, Rando Vainikk, Anna Linda Elvre, Felicia Talamanov, Liilia Tõnisson, Annika Vainikk.