Tugevat tuult ja vihma trotsinud ujujad olid stardis avaveeujumise seeriavõistluse II etapil

• 12.07.2020

Laupäeval, kui Eesti maadles tugevate tormituultega, siis ujujad panid end joonele avaveeujumise seeriavõistluse II etapil, mis peeti Männikul Valdeku karjääris. Kalevi Ujumiskooli õpilased teenisid seitse poodiumikohta.

Kui algselt oli kavas põhidistantsi raames läbida 2,4 kilomeetrit, siis otsustasid korraldajad ilmastikutingimuste tõttu distantsi lühendada 1,5km peale. Seeriavõistluse II etapil puhus tuul kohati üle 10 meetri sekundis, aga see ei takistanud 156. ujujal starti minemast.

Sarnaselt avaetapile Karksi-Nuias teenis ka II etapil üldvõidu Sander Paavo. Ta edestas üldarvestuses lähimat konkurenti kahe sekundiga ning oli kindlalt parim ka 20-29a meeste vanuseklassis. Üldarvestuse kolmandana finišeeris Georg Filippov, kes teenis vanuseklassi alavõidu 14-16a noormeeste konkurentsis. Põhidistantsil jõudis meestest viiendana finišisse Cevin Anders Siim, kes lõpetas 20-29a vanuseklassis teisena.

Naiste konkurentsis teenis 17-19a vanuseklassis esikoha Kertu Kaare, kes oli üldarvestuses paremuselt kolmas naine. 20-29a naiste vanuseklassis jõudis poodiumile Susannah Kaul lõpetades teisena ja üldarvestuses viiendana.

Lisaks põhidistantsile (1,5km) peeti ka lühi- ja lastedistantsid. 220 meetri pikkusel lastedistantsil näitasid kõige kiiremaid aegu Mirtel Nagel ja Airon Pajula. Mõlemad teenisid alavõidu 11-13a vanuseklassis. Lisaks ülalmainitud sportlastele panid avaveeujumise seeriavõistluse II etapil Kalevi Ujumiskooli ridades proovile end veel: Marie Toompuu, Leeni Anderson, Liilia Tõnisson, Marleen Akkermann, Joonas Koppen, Lars Sebastian Antoniak ja Birgit Reinaru.

Järgmisel nädalavahetusel on kavas avaveeujumise Eesti meistrivõistlused 3- ja 5 kilomeetri distantsidel, mis peetakse 18. juulil Pühajärvel. Avaveeujumise seeriavõistlus jätkub III etapiga legendaarsel Väikese Väina ujumisel.

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT: