ÜLEVAADE | Mitmed meie ujujad tegid Eesti meistrivõistlustel säravaid esitusi

• 13.05.2019

Eile lõppesid Tartus Aura ujulas 100. korda toimunud Eesti meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskooli õpilasi oli tänavu stardis vaid üheksa, kuid see-eest tehti kollektiivselt ainult häid tulemusi.

Eesti parimaid paraujujaid – meie Susannah Kaul – tegi paraklassis taas puhta töö võites kolm kuldmedalit kolmest. Paraujumise MM-iks valmistuv Kaul võitis mäekõrguse eduga 50m vabalt-, liblik- ja seliliujumise.

Kertu Kaare lahkus Aura ujulast kolme medaliga. Parim individuaalne sooritus tuli Kaare poolt 50m seliliujumises kus ajaga 30.13 ujus ta uue isikliku rekordi. See tulemus andis 16-aastasele ujujale hõbemedali ning oli samuti uus Kalevi Ujumiskooli rekord ületades Eesti ühe kõigi aegade parima ujuja Jana Kolukanova tippmargi 0,52 sekundiga.

Tihe heitlus Eesti meistritiitli peale oli Kaarel 50m vabaltujumises kus finišis lahutas kahte esimest ainult 0,07 sekundit. Seekord Kaarele sellest ujumisest ajaga 27,04 kaela hõbemedal ning lisaks meie ujujale veel 400m vabaltujumise pronksmedal tulemusega 4.33,80.

Enda elu esimese individuaalse täiskasvanute Eesti meistrivõistluste medali võitis Jan Joonas Viirpuu. Meeste 200m seliliujumises pidas 16-aastane Viirpuu maha põneva lahingu pronksmedali nimel Garanti Spordiklubi esindaja Aleksander Kapeliniga. 100 meetri pöördes edestas Kapelin meie ujujat enam kui 1,5 sekundiga, aga siis hakkas Viirpuu tõusmine pihta ning 150m pöördes oli vahe kahanenud juba 0,9 sekundi peale. Viirpuu hea jõu jaotus distantsi peale andis talle “tiivad” viimaseks basseinipikkuseks ning finišiseina puudutades (2.12,59) edestas ta Kapelinit 0,18 sekundiga. Veel pääses Viirpuu 100m seliliujumises A-finaali kus ajaga 1.01,40 saavutas kuuenda koha.

Toompuu kinnitas kanda Eesti tippujujate seas

Jõuliselt on tänavusel hooajal naiste tippkonkurentsis kanda kinnitamas 14-aastane Marie Toompuu. Eesti parimate rinnuliujujate konkurentsis jõudis ta 50-100-200 meetri distantsidel A-finaali. Statistiku rolli Toompuu finaalis ei jäänud, sest nii 50- kui ka 100m rinnuliujumises võitles ta medalite nimel.

Naiste 100m rinnuliujumises kärpis Toompuu enda isiklikust tippmargist kaks sekundit ja saavutas üllatuslikult kõrge neljanda koha ajaga 1.17,63. Kaugele ei jäänud Toompuu ka medalist – 0,53 sekundit. Järjekordse suurepärase esitusega sai Toompuu hakkama 50m rinnuliujumises. Ta sprintis basseinipikkuse ajaga 35,03 ning lõpetas viiendana. Isiklik tippmark paranes enam kui sekund. Kuu aja pärast toimuvatel Eesti noorte meistrivõistlustel saab Toompuu mitmetel aladel olema üks medalipretendente.

Tublilt esines ka 15-aastane Georg Filippov kelle parim esitus tuli 1500m vabaltujumises. Ta läbis distantsi ajaga 17.13,94 ja saavutas enda karjääri parima koha täiskasvanute meistrivõistlustel lõpetades viiendana. Saame näha kas tulevikus langeb ka Ujumiskooli rekord 16.12,85, mis kuulumas olümpiavõitjale Ivar Stukolkinile. Lisaks kohendas ta veel enda 100m seliliujumise tippmarki enam kui poole sekundiga ja ajaga 1.03,84 saavutas B-finaalis ujudes kokkuvõttes 15. koha.

B-finaalidesse murdsid meie ujujatest Kristjan Adamson ja Kirke Penter kes mõlemad saavutasid kokkuvõttes 15. koha. Adamson murdis end finaali 100m liblik- ja Penter 100m rinnuliujumises. Lisaks hoidsid meie ujujatest Ujumiskooli lippu kõrgel ja ujusid isiklikke tippmarke veel Mark Iltšišin ja Ranel Rannik.

Kõik tulemused leiad SIIT: