4 muljetavaldavat Kalevi Ujumiskooli rekordit

4 muljetavaldavat Kalevi Ujumiskooli rekordit

  • 16.03.2017

Kalevi Ujumiskoolist on aastate jooksul läbi käinud hulganisti Eesti tippujujaid. On võidetud olümpiamedaleid, ujutud Euroopa meistrivõistluste finaalis, saadud kaela Euroopa juunioride meistrivõistluste medal ning võidetud kamaluga Eesti meistritiitleid.

Lisaks headele kohtadele suurtel võistlustel on Ujumiskooli õpilased ujunud palju suurepäraseid aegu, mis püsivad tänaseni Ujumiskooli rekorditena. Toome Teieni 4 muljetavaldavat Kalevi Ujumiskooli rekordit. Olgu märgitud, et kõik need tulemused on ujutud pikas basseinis (50m).

1. Miko Mälberg – 50 m vabalt – 22.37

Eesti läbi aegade kõige edukam mees kroolisprinter on Miko Mälberg. Pekingi olümpiamängudel aastal 2008 läbis ta ühe basseinipikkuse ajaga 22.37, mis püsib tänaseni ka Eesti rekordina. Selle ajaga saavutas ta kõrge 25. koha. Asjale lisab vürtsi asjaolu, et Mälberg suutis enda karjääri parima tulemuse teha kõige tähtsamal võistlusel. Paljudel tippujujatel kulub kogu energia võistlustele pääsemisele ning õigel hetkel tulemust ei tule. Mälbergi nimi on Eesti ujumise kui Ujumiskooli ajalukku raiutud suurte tähtedega.

2. Jane Trepp – 50 m rinnuli – 31.32

Jane Trepi (toim. – nüüd nimega Rose) nimele kuulub mitmeid Ujumiskooli rekordeid. Kõige rohkem paistab silma 50 m rinnuliujumise rekord ajaga 31.32, mis on mõistagi ka rahvusrekord. Tulemus on ujutud 2009 aastal Roomas toimunud MM-il kus Trepp jäi napilt poolfinaalist välja saavutades 21. koha. Trepi 50 m rinnuliujumise rekordaeg on nii võimas, et Eesti kõigi aegade teise tulemuse valdaja aeg on alles 32.23. See teeb meie klubi endisest ujujast ainukese eestlase kes 50 m rinnuli suutnud ujuda alla 32-sekundi.

3. Ivar Stukolkin – 400 m vabalt – 3.53,95

Nüüd lähme ajas tagasi nii kaugele kui 1980. Toona Moskva olümpiamängudel Nõukogude koondise liikmena ujus Ivar Stukolkin ennast 400 m vabaltujumises pronksmedalile. Aeg oli nii vägev kui 3.53,95. Lisaks võitis ta samadelt mängudelt kulla 4×200 m vabaltujumises. Stukolkini 37 aastat tagasi ujutud aeg on nii võimas, et ükski eestlane ei ole siiani jõudnud ligilähedalegi sellele tulemusele. Kusjuures ükski teine eestlane ei ole suutnud ujuda isegi alla 4-minuti seda distantsi. Selle tulemusega on ühtlasi tegemist Eesti kui ka Ujumiskooli kõige vanema rekordiga.

4. Martin Liivamägi – 200 m kompleksi – 1.59,95

Lisaks Trepi Roomas ujutud vägevale tulemusele tegi toona hea tulemuse ka Martin Liivamägi ning seda 200 m kompleksujumises. Ta läbis distantsi ajaga 1.59,95, millega ta pääses MM-i poolfinaali ja saavutas 16. koha. Liivamägi ujutud tulemus on nii kõva, et Euroopa kõigi aegade edetabelis (!!!) annab see aeg hetkel 43. koha. Mõistagi on tegemist ka Eesti rekordiga ning FINA punktide järgi on see aeg Ujumiskooli kõige tugevam rekord.

Kõik Ujumiskooli rekordid leiad SIIT: