Audentese karikal kontrolliti vormi ning võideti karikaid

• 22.01.2017
Eile toimus Audenteses iga-aastane ujumisvõistlus nimega Audentese karikas kus võistlustules olid mitmed Ujumiskooli ujujad.
Võistlustel ujuti 50-100-200 meetri distantsid ühes ja samas stiilis ning igal alal saavutatud FINA punktid liideti kokku ning selle abil selgitati üldvõitja. Kompleksujumises oli distantside pikkuseks 100-200-400 meetrit.
Jan Joonas Viirpuu saavutas noorte vanuseklassis (2001 s.a ja nooremad) kompleksujumises esimese koha. Ta saavutas kolme ala kokkuvõttes 1485 punkti edestades teist kohta 9 ja kolmandat kohta 12 punktiga. Viirpuu individuaalalade tulemused olid 1.03,94 2.18,84 4.57,47.
Naiste arvestuses tuli rinnuliujumises hõbedale Kristina Maria Jaamul. Kolme ala kokkuvõttes 1763 punkti saavutanud Jaamuli üksikalade tulemused olid 34.19 1.14,43 2.41,47. Kõige pikemal distantsil, 200m rinnuliujumises, parandas Jaamul isiklikku rekordit ligi 8 sekundiga.
Teise koha naiste hulgas saavutas ka Katariina Mäll, kuid seda liblikujumises. Kolme alaga 1347 punkti teeninud neiu jäi vaid alla Margaret Markvardtile. Mälli üksikalade tulemused olid 30.571.12,482.40,08.
Meestest pääses poodiumile ainsana Daniil Svistunov. Rinnuliujumises kolme alaga kogunud 1334 punkti andis talle teise koha. Üksikalade tulemused Svistunovil olid 32.661.12,092.41,78. Sandra Tammiste saavutas noorte hulgas (2002 s.a ja nooremad) kolmanda koha rinnuliujumises 1431 punkti. Üksikalade tulemused 37.261.19,792.50,31.
Audenteses hüppasid veel vette: Eva Lotta Penjam, Kertu-Triin Roosmann, Saskia Saarleht, Rahel Sisas, Marie Toompuu, Polina Rozova, Kertu Marie Savila, Carl-Joseph Suuroja, Kirill Tšalov, Sander Mäekivi, Ranel Rannik, Mark Tomi Wilhem Vompa, Aleksandr Hodanjonok, Kirke Penter, Kirke Mari Kadarik, Ragnar Koplimaa, Kristjan Adamson, Liilia Tõnisson, Kaisa Pollisinski, Mariangela Boitšuk, Kristjan Paul Kadarik.