Aura Open Cupilt meie ujujatelt 20 medalit, Lint ujus Eesti hooaja tippmargi

Aura Open Cupilt meie ujujatelt 20 medalit, Lint ujus Eesti hooaja tippmargi

  • 15.10.2019

Nädalavahetusel toimus Tartus lühiraja basseinis “Aura Open Cup”, millest võttis osa ka 12-liikmeline Kalevi Ujumiskooli esindus. Kahe päeva jooksul võideti ühtekokku 20 medalit. 

Nelja kuldmedaliga naaseb Tartust Kertu Kaare, kes tegi kuldse duubli 50/100m vabalt- ja 50/100m seliliujumises. Enda parima esituse tegi Kaare 50m vabaltujumises mille ta läbis ajaga 26,54. Samuti jagati peale igat võistlusosa parimatele eriauhindu ning Kaare pälvis III võistlusosa parima naisujuja eriauhinna. Lisaks Kaarele veel hõbemedalid 200m selili- ja 400m vabaltujumises.

400m vabaltujumises sai Laurika Lint kirja tänavuse aasta kõige kiirema aja (4.28,62), mis Eestis naisujujate poolt ujutud. Selle alal tuli meile lausa kaksikvõit, sest teisena lõpetas Kaare. 100m vabaltujumises vahetasid tüdrukud poodiumiastmed ja Lint oli hõbedasel positsioonil. Lint jäi konkurentidele veel püüdmatuks 200m vabaltujumises ning sai kaela pronksmedali 50m liblikujumises. Sarnaselt Kaarele pälvis ka tema parima naisujuja eriauhinna ning seda II võistlusosas. Mõlemad tüdrukud tegid head “hävitustööd”, sest võistluste kuuest parimast naisujujate resultaadist kuulusid viis meie piigadele.

Mehed samuti medalilainel

Kolm korda astus poodiumi kõige kõrgemale astmele Rando Vainikk. Kuldmedalid sai ta kaela 50/100m selili- ja 100m vabaltujumises. Parima esituse kolmest tegi ta 100m vabalt distantsil, kus tema võiduajaks märgiti 53,47Sander Paavo sai kaela kuldmedalid 200- ja 400m vabaltujumise ponnistuste eest. Paavo 400m vabalt võiduaeg 4.09,06 oli võistlustel meesujujate seas paremuselt viies resultaat. Lisaks Paavole veel tihedas 100m liblikujumise heitluses pronksmedal.

14-15 aastaste noormeeste vanuseklassis oli heas hoos Georg Filippov, kes saavutas kolm alavõitu. Kuldmedalid teenis Filippov 50m selili- ja liblikujumises ning 100m vabaltujumises. Kõigil aladel ujus Filippov ka uued isiklikud tippmargid. Ka mehed suutsid ühe kaksikvõidu sepistada, nimelt Paavo järel saavutas 200m vabaltujumise hõbemedali just Filippov. 200m distantsidel vanuseklassidele eraldi arvestust ei olnud ning nii teenis Filippov enda võistluste neljanda medali.

Lisaks startisid ülaltoodud ujujatele veel Kertu Pollisinski, Ranel Rannik, Pille-Riin Klaassen, Aleks Hokkanen, Andre Otti, Carl-Joseph Suuroja ja Patrik Lissovenko. Meie tiimilt seekord 20 medalit ning nendest 14 olid kuldsed. Tähtsad ei olnudki sel võistlusel medalid vaid saada eelkõige võistluspraktikat hooaja varajasse faasi.

Juba paari päeva pärast on mitmed meie klubi tippujujad stardis Rootsis, pühapäeval hüppavad Tallinnas Laste Karika I etapil vette meie parimad Pardikeste vanuseklassi ujujad ning järgmise nädala keskpaigas on ligi 50 ujujat stardis Klaipeda Grand Prix’il.


Kõik võistluste tulemused leiad SIIT: