Avaveeujumised – suvi täis võistlusi!

• 16.09.2024

Sel suvel oli taas põhjust minna erinevatesse ilusatesse Eestimaa paikatesse ujuma. Toimus seitsme etapiga seeriavõistlus, jagati Eesti meistrivõistluste medaleid ning ujuti ka niisama võidu.

Eesti meistritiitleid jagati 3,3km ujumises, 5km ujumises, 10km ujumises ja teateujumises. Kalev tõi medaleid igast stardist! Esmalt toimus 20.07 Viljandi järves 5km EMV ja mastersitele (25+ vanusele) 3,3km EMV. Naiste esikolmikusse ujus end Kertu Kaare, kes lõpetas 5km naistest kolmandana. Meeste kindla esikoha sai Mark Iltšišin ning pronksi Airon Pajula. Airon oli esimene ka U17 vanuses ja Mark U19 vanuses. 3,3km distantsi kiireim läbija oli meie treener Mart Mandel ning oma vanuse esikoha teenis ka Andrus Jaamul. 10 augustil toimus teateujumine 4×1,25km Pühajärvel. Kalevi Ujumiskoolit tiim sai kolmanda koha. Tiimis ujusid Kertu Kaare, Loreen Ulp, Carlos Tults, Allan Zabotin. Kohe järgmisel päeval toimus seal samas Pühajärvel ka 10km ujumine, kus olid Allan ja Kertu jälle platsis. Ilm ei olnud aga ujujate vastu väga hell ja armastav – sadas vihma ja rahet ning lõpuks lõi äikest. Võistlus katkestati enne viimast ringi ning tulemusid võeti viimase puutepunkti arvestuse järgi. Katkestamise hetkel sadas paduvihma ja rahet ning õues oli 13 kraadi. Sportlased tegid täielikku ekstreemsporti. Kertu Kaare teenis tasuks naiste kindla hõbemedali.

Seeriavõistlustel võitsid kokkuvõttes oma vanuse esikohad Kertu Kaare ja Allan Zabotin, kes läbi suve erinevaid etappe ujumas käisid ning endale punkte ja võite teenisid. Ujuti Tabiveres, Karksi Nuias, Elvas, Verevis jne.