EDUKAS AASTA ALGUS: Ujumiskooli õpilased naasesid ligi kuu pikkuselt võistluspausilt võidukalt

• 20.01.2020

Kalevi Ujumiskooli ujujate viimased võistlusstardid jäid 2019. aastasse ning uue aasta esimesed stardid tehti möödunud nädalavahetusel Tartu ja Keila ujulates. Pühapäeval toimunud võistlussarja “Kõik Meie Pardikesed” II etapil tegi meie kuni 11-aastastest ujujatest koosnev võistkond 22 auhinnalist esitust.

Järgmine kuu aega on meie ujujad igal nädalavahetusel võistlustules. Starti tulevad meie kõikide vanuseklasside – noored, juuniorid, täiskasvanud – parimad. Pühapäeval toimunud “Kõik Meie Pardikesed” II etapil oli meie võistkond 17 klubi osavõtul toimunud mõõduvõtul medalitabeli tipus.

II etapil startisid ujujad vastavalt vanuseklassile järgmistel aladel: 25m vabalt, 25m selili, 25m liblikat, 50m vabalt, 50m selili, 50m liblikat. 50m vabaltujumise distantsidel teenisid meie ujujad mitmeid medaleid. Ragnar Kalvet (2009 s.a) oli poiste vanimas vanuseklassis nobedaim ajaga 31,21 ning Erik Blumfeldt (2011 s.a) parim 9-aastaste poiste seas tulemusega 37,52. Tüdrukute vanimas vanuseklassis sprintis end pronksile Saskia Asi (2010 s.a) ja kolmanda koha teenis ka Rudolf Suharov (2009 s.a). Auhinnalisele viiendale kohale ujus end veel Kaspar Alvin (2009 s.a).

Kõige nooremas tüdrukute vanuseklassis (2012 s.a) teenis pronksmedali Elizabeth Sutt, kes läbis 25m vabalt ajaga 20,95. Tema järel saavutas samuti auhinnalise koha Hanna Netse. Poiste noorimas vanuseklassis teenis 50 ujuja seas auhinnalise viienda koha Taigo Uustalu (2012 s.a).

Liblik- ja seliliujumises edukamad Blumfeldt, Pukk, Kalvet

Blumfeldt teenis enda teise kulla 25m liblikujumises. Noore ujuja võiduajaks märgiti 21,12. Kuldse duubli tegi ka Kalvet, kes oli parim 50m liblikujumises ajaga 35,06. Sel alal tõi Ujumiskoolile kaksikvõidu Suharov lõpetades teisena ajaga 35,82. Neidude vanimas vanuseklassis ujus 50m liblikujumises hõbedale end Charlotte-Sophia Suuroja (2010 s.a) ja poiste 2010 s.a vanuseklassis oli Rome Pukk samuti poodiumi teisel astmel. Auhinnalistele kohtadele ujusid end liblikujumises veel Marianne Kokk (2010 s.a – IV koht) ja Karl Kuldkepp (2010 s.a – VI koht).

50m seliliujumises teenis kuldmedali Pukk, kes oli kindlalt parim enda vanuseklassis. Ta teenis kulla ajaga 39,71. Poistest ujusid end veel autasustamisele Hendrik Markus Haug (2009 s.a), kes lõpetas kaks basseinipikkust teisena (37,06). Tüdrukutest teenis enda võistluste teise hõbemedali Suuroja saades ajaks uut isiklikku rekordit märkiva 40,61. Auhinnalisi kohti saavutasid seliliujumisel veel Kaspar Alvin (2009 s.a – IV koht), Saskia Asi (2010 s.a – IV koht), Hanna Netse (2012 – V koht / 25m selili), Riin Alvin (2011 – VI koht).

Meie noored kuni 10-aastased ujujad on taas võistlustules järgmisel pühapäeval kui 35-liikmeline võistkond stardib Laste Karika II etapil, mis toimub Sõle ujulas.

“Kõik Meie Pardikesed” II etapi tulemused leiad SIIT: