EELVAADE | Eesti karikavõistlustel stardib kaks Kalevi Ujumiskooli võistkonda

• 09.03.2019

Täna Tartus Aura ujulas algavatel kaks päeva kestvatel Eesti karikavõistlustel (50m bassein) on võistlustules kaks 12-liikmelist Kalevi Ujumiskooli võistkonda.

Möödunud aastal pidime leppima alles kaheksanda kohaga, kuid tänavu võime heade esituste korral tõusta ka esinelikusse. Kuigi Ujumiskooli I võistkond koosneb enamasti noortest ujujatest – 10 ujujat kuulub noorte/juunioride vanuseklassi -, siis on targalt valitud distantsid ja võistkonna ühtne sünergia järgmise kahe päeva jooksul väga olulisel kohal.

Iga meeter pingutust basseinis on võistkonna eest ning iga teenitud punkt tähtsal kohal. Ühte võistkonda võib kuuluda kuni 12 ujujat ning punkte jagatakse iga distantsi 16. kõige kiiremale ujujale vastavalt 17 punkti, 15p, 14p, 13p jne. Üks ujuja võib maksimaalselt startida neljal individuaalsel distantsil.

Kalevi Ujumiskooli I võistkond: Georg Filippov, Kertu Kaare, Kristjan Adamson, Nikita Pisarenko, Susannah Kaul, Jan Joonas Viirpuu, Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk, Jako Joosep Viirpuu, Emma Uusküla, Felicia Talamanov, Liilia Tõnisson.

Lisaks I võistkonnale on meil esindatud ka II võistkond, mis koosneb enamasti Noortesarja vanuseklassi kuuluvatest ujujatest. Kuna Eestis pika basseini võistlused praktiliselt puuduvad, siis on see noortele ujujatele suurepärane võimalus hankida kogemusi ja saada võistluspraktikat teistsugustes tingimustes.

Kalevi Ujumiskooli II võistkond: Kirill Tšalov, Ranel Rannik, Lars Sebastian Antoniak, Mark Iltšišin, Airon Pajula, Charlotta Vilsar, Leeni Anderson, Marleen Akkermann, Mark Tomi Wilhelm Vompa, Aleks Hokkanen, Kertu Pollisinski, Pille-Riin Klaassen.

Võistlused toimuvad kahel päeval. 09. märtsil algavad võistlused algusega 16:00 ja päev hiljem 10:00 ning 17:00.

————————————————————————

Võistluste live-tulemused leiad SIIT:

Võistluste stardiprotokolli leiad SIIT:

Võistluste juhend leitav SIIT: