Eesti Meistrivõistlused – võitmatu Kalevi Ujumiskool

• 16.05.2023

EMV 2023! Sel aastal toimus aasta tähtsaim võistlus juba üsna varakult. Pikaraja Eesti meistrivõistlused leidsid tänavu aset Kalev Spa ujulas, seega kalevlased said võistelda üle pika aja oma kodubasseinis. Võistlus kestis kolm päeva ning nende päevade jooksul näitas Kalev kõrget taset ja kiireid ujumisi, mis pälvisid parima klubi tiitli võidu – me saime kokkuvõttes kõige enam kuldmedaleid! Meie ujujad ujusid tublisti individuaalujumisi, kuid kõige uhkemad olid sageli teateujumised, kus Kalev sai ühtse tiimina esineda.

Juba avapäeval saime kaela rohkelt medaleid. Esimese alana alustas võistlusi 50 m vabalt, kus pooled A-finaali ujujad olid kalevlased. Esimesena seina puudutasid järjest Mariangela Boitšuk ja Aleksa Gold, ajad vastavalt 26.08 ja 26.42. Järgmisena sai poodiumile minna Lars Sebastian Antoniak, kes läbis 100 m rinnuli ajaga 1.05.10 ning saavutas sellega kolmanda koha. Meeste 400 m vabaltujumine kujunes meile võidukaks, kui poodiumi kõrgeimale astmele astus Georg Filippov ning kohe tema kõrvale sai seista Mark Iltšišin, ajad vastavalt 4.05.08 ja 4.06.15. Naiste 100 m liblikujumises ujus end pronksile Polina Timofejeva ajaga 1.03.39. Oma esimese päeva teise medali sai kaela Lars Sebastian Antoniak 200 m kompleksujumise eest, aeg 2.11.06 tõi noormehele teise koha. Esimese päeva teateujumine tõi meile uhke kuldmedali, kui 4×100 m vabalt lõime ajaga 3.38.96 esimesena käe seina. Tiimi koosseisu kuulusid Cevin Anders Siim, Georg Filippov, Anete Bollverk ja Aleksa Gold.

Teine päev kulges meile samuti edukalt, kui hommikut alustati juba Eesti rekordiga. Naiste 4x100m kombineeritud teates lõpetasime ajaga 4.11.94 ning varasem rekord sai ületatud ligi kahe sekundiga. Tiimi koosseisu kuulusid Aleksa Gold, Eneli Jefimova, Mariangela Boitšuk ja Polina Timofejeva. Õhtut alustas Aleksa Gold 100 m vabaltujumise kullaga, kui finišeeris ajaga 57.18. Selili sprindis nägime poodiumil sõbralikult kahte meie neiut – Mariangela Boitšuk lõpetas esimesena ajaga 29.41 ja Kertu Kaare kolmandana ajaga 30.58. Meeste pikim rinnuliujumine lõppes meile pronksiselt, kui Lars Sebastian Antoniak lõpetas ajaga 2.20.44 (kusjuures oli esikolmik kõik sama sekundi sees). 200 m liblikujumise hõbedaga lõpetas Polina Timofejeva ajaga 2.24.87. Meeste ujumises finišeeris esimesena Kaspar Helde ajaga 2.05.10. Meeste 1500 m vabaltujumise lõpetas ülekaalukalt Mark Iltšišin, kes lõpetas ajaga 16.11.21. Õhtu pärliks kujunesid jälle teateujumised, kus meie naised suutsid koju tuua kuldmedali ja mehed pronksi. Naiste tiimi eest ujusid Kertu Kaare, Mariangela Boitšuk, Anete Bollverk ja Aleksa Gold ning nende koguajaks tuli võidukas 3.54.19. Meeste ajaks tuli 3.30.77 ning medalile andsid oma panuse Cevin Anders Siim, Georg Filippov, Kaspar Helde ja Airon Pajula.

Võistluste viimane päevaga õnnestus kalevlastel võidukalt Eestikad lõpetada. Hommikuses eelujumises ujutud 4x200m vabalt teateujumised tõid kullad nii naistele kui ka meestele. Pingeline naiste ujumine lõppes tugeva ajaga 8.46.29 ning mehed nautisid oma ülekaalu lõpetades ajaga 7.50.89. Naiste tiimi kuulusid Eneli Jefimova, Aleksa Gold, Marie Toompuu ning Kertu Kaare ja meeste tiimi eest ujusid Georg Filippov, Mark Iltšišin, Kaspar Helde ja Cevin Anders Siim. 400 m kompleksujumises oli poodiumi kõrgeimal astmel Mark Iltšišin ning kolmanda koha astmel Lars Sebastian Antoniak, ajad vastavalt 4.36.06 ja 4.46.43. 200 m vabaltujumise meeste poodiumil nägime jällegi kahte kalevlast – teisele kohale ujus end Kaspar Helde (1.55.14) ja kolmandale Georg Filippov (1.55.22). Naiste 50 m liblikujumise esikoha tõi koju Mariangela Boitšuk ajaga 27.02. Meeste ujumises sai pronksmedali kaela Cevin Anders Siim ajaga 24.76. Oma ainsa individuaalujumise tegi Eneli Jefimova 50 m rinnuliujumises, kus ta lõpetas esimesena, ajaga 30.20. Eestikate viimase teate lõpetasime samuti uhkelt kuldsetena. 4x100m sega kombineeritud teateujumise lõpetasid Aleksa Gold, Eneli Jefimova, Cevin Anders Siim ja Georg Filippov ajaga 3.57.31.

Lisaks medalistidele nägime palju finaliste, mitmeid napikaid neljandaid kohti, palju rõõmsaid lapsi ja uhkeid treenerid. Paljud noored kalevlased tegid täiskasvanute Eestikatel esimesi starte ning meil on selle üle ainult hea meel, et nii palju rõõmsaid ja tublisid noori peale kasvab.

Palju õnne kõigile tublidele ujujatele ja nende treeneritele.

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT