Eesti meistrivõistluste avapäeval murdsid ennast õhtustesse finaalidesse kuus ujujat

Eesti meistrivõistluste avapäeval murdsid ennast õhtustesse finaalidesse kuus ujujat

  • 10.05.2019

Täna algasid Tartus Aura ujulas kolm päeva kestvad Eesti meistrivõistlused (50m). Tänavu oleme esindatud väikse kuid tragi koondisega kui kolme päeva jooksul hüppab vette üheksa Kalevi Ujumiskooli ujujat. 

Esimese võistluspäeva eelujumistes tegi omamoodi numbrimaagiat Jan Joonas Viirpuu, kes pääses kahel individuaalsel distantsil A-finaali. Ta kindlustas endale õhtuse finaalipääsme 200m selili- ja kompleksujumises täpselt sama ajaga 2.15,00.

Kahel korral ujub täna õhtul A-finaalis ka Kertu Kaare. Täna hommikul sprintis ta basseinipikkuse ehk 50 meetrit vabalt ajaga 27.20 ning sammus viienda ajaga A-finaali. Lisaks on teda ees ootamas ka 400m vabaltujumise A-finaal kus ta pääses eelülesandmisaegade põhjal. Hommikustes eelujumistes oli selle distantsi parim aeg 4.45,36.

Meie noorim finalist on 14-aastane Marie Toompuu. 100m rinnuliujumises näitas ta eelujumiste paremuselt viiendat aega 1.19,88 ning pääses kindlalt A-finaali. Lisaks saab Toompuu end täna õhtul panna proovile ka 50m vabaltujumise B-finaalis kuhu ta pääses ajaga 28.36.

B-finaali pääsesid meie sportlastest veel Kristjan Adamson ja Kirke Penter vastavalt 100m liblik- ja rinnuliujumises. Paraujumise MM-iks valmistuv Susannah Kaul startis 200m seliliujumises (ainult A-finaal) ning sai kirja päeva 13. tulemuse 2.43,76.

Õhtused finaalid saavad alguse kell 17:00 ning lisaks saab näha meie ujujatest veel Kauli ujumas parasportlastele mõeldud 50m vabaltujumise finaalis. Edu kõigile finaalideks!


Live-tulemused ja stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhend leitav SIIT: