Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlused

Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlused

  • 25.12.2021

Enne jõulupuhkust võistlesid kiireimad Eesti noored ja juuniorid Kohtla-Järve uues ja uhkes ujulas Eesti meistrivõistlustel. Osa võtsid ka 53 Kalevi Ujumiskooli ujujat. Kolmepäevasel võistlusel ujuti mitmeid hooaja tippmarke ja isiklikke rekordeid. Medaleid saavutati nii teateujumistes kui ka individuaaldistantsidel. Võistluste kava nägi ette, et hommikuti ujutakse eelujumisi ning kiireimad saavad edasi õhtustesse finaalujumistesse. 

Võistluste esimesed medalid said kaela Mark Iltšišin, Joonas Koppen, Arti Pukk ja Airon Pajula, kui sellises koosseisus teatetiim võitis 4 x 50 m kombineeritud poiste teates hõbemedali ajaga 1.50.35. Esimese päeva õhtuses finaalis nägime kaht noort poissi 100 m rinnuli poodiumil: Joonas Koppen võitis kindla kuldmedali (1.05.57) ning Airon Pajula pronksmedali (1.07.72). Meie jaoks medalirohkeks alaks saaks nimetada ka meeste 400 m vabalt. Noorte vanuseklassis saavutas kindla kuldmedali Mark Iltšišin ajaga 4.08.03, Mark edastas järgmist konkurenti ligi kümne sekundiga. Juunioride klassis kordas Georg Filippov täpselt sama, ajaga 3.56.25 saavutas ta kuldmedali ning edastas järgmist pea 10 sekundiga. Teise koha saavutas samuti meie klubi värvides võistlev ja sel suvel avaveeujumises medaleid võitnud Tristan Tammis ajaga 4.06.26. Kohe järgmise alaga sai vette hüpata uuesti Mark Iltšišin, kes napsas 200 m kompleksujumises jälle kindla kuldmedali ajaga 2.12.04.

Teise päeva esimese medali sai kaela Georg Filippov 100 m vabaltujumise eest, ajaga 50.58 teenis noormees kuldmedali. 50 m seliliujumises saavutas pronksmedali Tristan Tsopp ajaga 26.42. Meeste 200 m rinnulis teenisid Kalevi Ujumiskooli poisid mitu medalit: noorte hõbe Joonas Koppen (2.26.10) ja pronks Airon Pajula (2.28.41), juunioride hõbe Lars Sebastian Antoniak (2.18.02). Ilus ujumine oli ka 1500 m vabalt, kus Mark Iltšišin saavutas järgmise kuldmedali ajaga 16.11.27. Vahe teise kohaga oli üle 40 sekundi. Juunioride vanuseklassis oli finaal väga Kalevi värvides, sest kuuest noormehest 4 olid meie klubist. Pea sama suure vahega, kui Mark noortes, võitis juuniorides kulla Georg Filippov ajaga 15.52.29. Teisele kohale tuli tihti triatloni võistlustel medaleid võitev Gregor Rasva ajaga 16.37.07 ning kolmanda koha sai Aleks Hokkanen ajaga 17.15.66. Nii meie juuniorid kui ka noored poisid said hõbemedali 4 x 100 m vabaltujumise teates. Juunioride tiimi kuulusid Patrick Orav, Tristan Tsopp, Tristan Tammis ja Georg Filippov, ajaks 3.26.88. Noorte tiimi koosseisus olid Airon Pajula, Joonas Koppen, Ivan Krehov ja Mark Iltšišin, ajaks 3.43.21. Hommikul ujutud 4 x 100 kombineeritud teates said mõlemad poiste tiimid kuldmedali! Juuniorid pidasid maha väga tugeva heitluse, kuid tiimi ankur vedas teateneliku võidukalt kullaga koju. Tiimi kuulusid Tristan Tsopp, Lars Sebastian Antoniak, Patrick Orav ja Georg Filippov ning lõppajaks oli 3.46.81. Noorte poiste tiimi kuulusid Mark Iltšišin, Joonas Koppen, Arti Pukk ja Airon Pajula. Võiduajaks oli 4.01.28.

Kolmanda päeva hommikul said teise koha Patrick Orav, Tristan Tsopp, Tristan Tammis ja Georg Filippov 4 x 50 vabalt teateujumises, ajaks 1.34.66. Õhtuses meeste 200 m vabaltujumises saavutas Georg Filippov järgmise kuldmedali ajaga 1.50.85, kolmanda koha sai Tristan Tammis ajaga 1.54.48. Noorte vanuseklassi kuldmedali sai kaela Mark Iltšišin ajaga 1.57.00. Esimese naiste medali sai juunioride klassis võistlev Karolin Rahamägi, kui 100 m selilis saavutas neiu pronksmedali ajaga 1.05.68. Sama ala noormeeste juunioride pronksi sai Tristan Tsopp ajaga 56.71. Oma kolmanda rinnuliujumise medali saavutas Joonas Koppen sprindidistantsil, kui puudutas seina kõige esimesena ning sai ajaks kirja 29.93. Georg Filippov ning Mark Iltšišin otsustasid ette võtta ka 400 m kompleksujumise. Georg võitis juunioride arvestuses hõbemedali ajaga 4.35.58 ning Mark saavutas kindlalt noorte kulla ajaga 4.41.42.

Üheks võistluste edukaimaks ujujaks võib pidada Mark Iltšišinit, kes lahkus Kohtla-Järvelt 8 medaliga. Uurisime noormehelt, millega ta enim rahule jäi, mis üllatas, kas midagi valmistas ka pettumust ning kuidas ülelüldiselt võistlustega rahule jäädi. Temapoolne kommentaar oli järgmine: Kõige õnnelikum olin ma selle üle, et kõik individuaalsed alad olid – Eesti meister. Mind väga üllatas mu 1500m aeg. Ma ootasin paari sekiga isiklikku, aga tuli 11sek. Ma pettusin selles et 200m jäi 1sajandik puudu et ujuda 1:56 ja 400m aeg valesti kinni (peast), muidu tuleks ilus isiklik. Võistlus suhteliselt meeldis. Bassein oli päris hea. Võistluse korraldus oli ka üsna heal tasemel.”

Palju õnne kõigile kiiretele ujujatele ja tublidele treeneritele!


Kõik tulemused leiad SIIT