Euroopa lühiraja meistrivõistlused!!

Euroopa lühiraja meistrivõistlused!!

  • 08.11.2021

2. – 7. novembril toimusid imeilusas Kaasani ujulas Euroopa lühiraja meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskoolist esindas Eestit kaks ujujat – Cevin Andres Siim ning Eneli Jefimova, treenerina oli kaasas Henry Hein. Võistluse võib lugeda meie ujujate jaoks väga edukaks. Kes ujus isiklikke rekordeid ja kelle isiklikud rekordid täheldasid ka Eesti rekordit? Vaatame koos meie ujujate tulemused üle. 

Eneli Jefimova võistles kõikidel rinnuliujumise distantsidel ning viimasel päeval ka segateates. Esmalt toimus 100 m rinnuli, kus Eneli saavutas finaalis HÕBEMEDALI. Viimati võitsid Euroopa meistrivõistlustelt medali õde-vend Triin Aljand ning meie treener Martti Aljand. Poolfinaali pääses Eneli neljanda ajaga (1.05.05), poolfinaalis ujus välja ajaks 1.04.99, mis viis neiu viiendana finaali ning finaalis jäi ta teist kohta jagama noore Evgenia Chikunovaga, kui mõlemad said kirja aja 1.04.25. See aeg tähistas ka Eneli uut isiklikku, mis tähistab omakorda ka uut Eesti noorte, juunioride ning täiskasvanute rekordit. Järgmise alana ujus neiu 200 m rinnuli. Eelujumises saavutas Eneli 19. koha ajaga 2.25.07. Viimaseks individuaalaks oli 50 m rinnuli, kus eelujumises ujutud aeg 30.09 viis neiu kuuenda ajaga viiendana poolfinaali (ühest riigist saab edasi vaid kaks ujujat, mistõttu kohad võivad muutuda). Poolfinaalis jäi Eneli üheksandaks ajaga 30.10, finaalist jäi lahutama kolm sajandikku.

Cevin Andres Siim oli stardis 50 ja 100 m vabalt- ja liblikujumises ning viimasel päeval ka segateates. Esmalt ujus noormees 100 m liblikat, kus aeg tuli 52,45. See aeg tähistas 27. kohta. Järgmisel päeval toimus 50 m vabalt, kus Cevin ujus välja isiklikulähedase tulemuse 22.43 ja saavutas sellega 34. koha. Ühe päeva sai Cevin puhata ja taastuda, siis algas 50 m liblikat, kus ajaks tuli 23.59, mis tagas noormehele 29 koha. See aeg oli Cevini uus isiklik! Viimase individuaalalana ujus Cevin 100 m vabalt. Seal sai noormees 28. koha ajaga 48.38. Poolfinaalist jäi lahutama vaid 2 kümnenedikku.

Cevin ise kommenteeris võistlust järgmiselt: ,,Võistlustega jäin rahule, 1 isiklik ja 3 isikliku lähedast tulemust. Esimese kahe alaga (100lib ja 50vab) ei saanud enesekindlust kätte ja olin veidi liiga pinges. 50 liblikat suutsin juba nautida ja seal ka oma isiklikku rekordit parandada. Isiklik rekord teeb alati tuju heaks ning 100 vabaks läksin võib olla liiga pingevabalt peale, kuid samas nautisin igat liigutust ning võib olla nautisin liiga palju, sest tagantjärele mõeldes oleks võinud taktikaliselt natuke teistmoodi ujuda- kohe julgelt algusest peale. Kõige rohkem jäigi kripeldama 100 vabalt need 21 sajandikku, mis mind lõpuks poolfinaalist lahutama jäid. Õnneks on Eesti MV-d kohe ukse taga ning seal on võimalus oma vigade parandused teha. Nautisin seda tiitlivõistluste melu ning omadele finaalides kaasa elada oli alati tore ja veel toredam on näha omasid medaleid võitmas. Väga ühtehoidev tiim oli ja tänud selle eest!’’

Eneli kommentaarid olid järgmised: ,,Võin öelda ma arvan, et võistlused läksid enamvähem hästi. Kõige rohkem jäin rahule muidugi 100 rinnuliga eriti finaaliga. 50 oleks võinud natuke parem olla, aga isiklik ja poolfinaali koht tuli ära. 200 oli see millega ma ei jäänud üldse rahule kuna isiklikku ei tulnud ja poolfinaali kohta ka mitte, kuid mu isiklikuga oleks saanud edasi.’’

Tore kuulda, et mõlemad meie sportlased jäid võistlusega rahule! Palju õnne Enelile ja Cevinile ning tublidele treeneritele Henryle ja Marttile!


Kõik tulemused leiad SIIT