IMELINE AASTA: 611 auhinnalist ujumist vabariiklikel ja välismaa ujumisvõistlustel

• 30.12.2019

Kalevi Ujumiskoolil lõppes üks ōige edukas aasta. Aasta 2019 tõi edukaid sooritusi nii meie noortelt, juunioridelt kui ka täiskasvanutelt. Auhinnalisi ujumisi tehti kalendriaasta jooksul lausa 611 korda.

Aastal 2019 käisid meie ujujad autasustamisel auhindu vastu võtmas 611 korda, mis võrreldes 2018. aastaga on 321 korda rohkem. Eesti meistrivõistlustel astusid meie sportlased poodiumile täpselt 80 korda. Kuldmedaleid teeniti vabariiklikul tasandil kõikide vanuseklasside tähtsamatel võistlustel – Eesti MV, Eesti juunioride MV, Eesti noorte MV, Eesti karikavõistlused, Noortesarja finaal, TYR Laste Karikas finaal, Kõik Meie Pardikesed finaal.

Lisaks vabariiklikul tasandil tehtud headele sooritustele jõudsid meie ujujad poodiumeid vallutada ka välismaal kus aasta jooksul teeniti 156 medalit. Medaleid võideti Lätis, Leedus, Rootsis, Soomes, Taanis, Fääri Saartel ja Araabia Ühendemiraatidel. Samuti tõusis hüppeliselt ujujate arv kes end poodiumile ujusid. Aastal 2019 teenisid meie ridades auhinnalisi kohti 62 ujujat. Kõige noorem medalivõitja vabariiklikul tasandil oli 7-aastane.

Lisaks tublidele ujujatele tuleb kiita alati ka treenereid, sest ilma nendeta ei oleks ujujaid ja vastupidi. Meie ujujaid juhendasid 2019. aastal enda juhtnööridega poodiumitele Henry Hein, Martin Liivamägi, Priit Aavik, Martti Aljand, Irina Olmre, Marilin Raudsik, Andrus Jaamul, Kaire Indrikson.

Kalevi Ujumiskool soovib kõigile rahulikku aasta lõppu ja edukat uut aastat!