Juunioride Euroopa meistrivõistlused

• 14.07.2023

Suvi on ujujate jaoks tihe ja võistlusrohke. Meie klubi on esindatud nii kodumaistel võistlustel kui ka mitmetel välisvõistlustel. Selle suve juunioride tippvõistluseks saab pidada juunioride Euroopa meistrivõistlusi Serbias, kust said osa võtta meie rinnuliujujad Eneli Jefimova ning Lars Sebastian Antoniak. Treenerina oli neid toetamas Henry Hein. Mõlemad meie ujujad olid võistluseks saanud end heasse vormi. Allolevast uudisest saad leida meie ujujate tulemused koos kommentaaridega sportlastelt ja treenerilt.

Eneli ujus kõiki rinnuliujumisi ning 200m kompleksi. Kokku sai ta 3 uhket medalit – kaks kulda ja ühe hõbemedali. Kuldmedalid teenis ta 50m rinnuliujumises ajaga 30.33 (eelujumise ja poolfinaali ajad 30.39 ja 30.62) ning ka 100m rinnuliujumises ajaga 1.06.81 (eelujumise ja poolfinaali ajad 1.08.47 ja 1.08.82). 200m rinnuliujumises jäi Eneli teiseks ajaga 2.26.20 (eelujumise ja poolfinaali ajad 2.28.71 ja 2.27.39). 200m kompleksujumises jäi tüdruk 38. kohale ajaga 2.26.06. Lisaks võistles Eneli ka teateujumises, milles tiim sai kaheksandana finaali ja saavutas lõpuks 6. koha. Eneli ujus 4x100m kombineeritud sega teateujumises rinnuli. Selle ujumisega püstitas tiim uue Eesti rekordi ajaga 3.56.43 (eelujumise aeg 3.57.08).

Lars võistles kõigil rinnuliujumisdistantsidel ning osales ka 4x100m meeste kombineeritud teateujumises. Esimesena ujus noormees 50m rinnuli, kuid kahjuks tulemust valestardi tõttu kirja ei saanud. 200m rinnuliujumises sai Lars kolmandana pääsu poolfinaali, eelujumise ajaks oli 2.17.26. Poolfinaalis tuli ajaks 2.17.49 ning see tagas seitsmendana pääsu finaali. Järgmise päeva finaalis aga Lars aega kirja ei saanud. Lars oli ainus meesujuja, kes individuaalis sel aastal eestlastest poolfinaali ja finaali pääses. Kuna Eneli oli ka ainus naisujuja, kes eelujumistest edasi pääses, siis olid kalevlased ikka supertublid! Järgmiseks ujumiseks oli 100m rinnuliujumine, kus Lars kahjuks aega kirja ei saanud. 4x100m meeste kombineeritud teateujumises tuli tiimi koguajaks 3.52.21 ning tasuks 19. koht.

Treener Henry kommentaar võistlusele: ,,Enelil 6 päevaga 11 starti, et korralik koormus. Kahjuks ei õnnestunud kõiki tiitleid kaitsta. Kuna ta viimased aastad vähe starte teinud, eriti kõrgel tasemel, siis vaja kasutada hetkel igat võimalust nii et korralik treeningvõistlus. Larsile esimene tiitlivõistlus ja nüüd kogemuse võrra rikkam.’’

Eneli kommentaar võistlusele: ,,Võistluse võib lugeda edukaks, kuna kõik rinnuliujumised olid tegelikult lähedal isiklikele. 200m ja 50m olid kiiremad, kui eelmise aasta JEMil, mis on ka iseenesest tore. See oli esimene tiitlivõistlus, kus ma pidin nii palju starte ujuma ning võistlus oli väga pikk ja väsitav lõpuks. Siiski jään võistlusega rahule.’’

Larsi kommentaar võistlusele: ,,Võistlus kogu oma melu ja energiaga oli minu jaoks midagi uut ja lahedat ning ajaliselt olid ka kõik ujumised head. Siiski suurenes nördimus iga saadud disklahviga, mis kaasnes. 200m rinnulis õnnestus mul küll finaali pääseda, mis oli ka kõige positiivsem asi kogu võistluse juures, 100-s ja 50-s ma eelujumisest kaugemale ei jõudnud.’’

Palju õnne meie tublidele noortele ja treener Henryle!