Kalevi Ujumiskooli hooaja parimate autasustamine

Kalevi Ujumiskooli hooaja parimate autasustamine

  • 19.10.2022

KINOÕHTU! Kalevi Ujumiskoolil on nüüd juba traditsiooniks kujunenud hooaja parimate autasustamine koos vahva kinoelamusega. Sel korral vaatasime Apollo kinos peaaegu meienimelist filmi ,,Kalev’’, kust saime näha põnevat lugu Eesti tippsportlastest korvpallis. Kohale olid kutsutud meie armsad treenerid ning kiireimad ujujad. Martin Liivamägi andis peatreenerina üle auhindu. Hooaja parimad ujujad valiti meie klubi treenerite hääletuse alusel. 

Noorimate poiste parimaks krooniti kaks ujujat, kes said hääletusel täpselt võrdselt hääli. Erik Blumfeldt on saanud seeriavõistlustelt Kõik Meie Pardikesed kokku kuus poodiumikohta, millest üks oli ka kuldne. Patrik Vainu võistles ka Kõik Meie Pardikesed finaalvõistluses, kus ta sai tasuks pronksmedali ja viienda koha. Lisaks ka seeriavõistlustel oli poiss poodiumi kõrgeimale astmele saanud astuda. 2012. aastal sündinud neiude hääletuse võitis ülekaalukalt Agata Boroško, kes sai Kõik Meie Pardikese finaalis lause neli esikohta, etappidel kuus esikohta. Järgmise vanuse poiste ülekaalukas parim oli Ragnar Kalvet, kes on Noortesarja etappidel astunud poodiumile kokku viiel korral. 2010. – 2011. aastal sündinud tüdrukute parimaks krooniti Saskia Asi, kes võitis Noortesarjal kokku kolm esikohta. 2007. ja 2008. aastal sündinud poiste parimaks kuulutati Airon Pajula, kes on lühiraja noorte ja juunioride Eesti meistrivõistlustel võitnud kaks kolmandat kohta ja pikaraja EJNMV kolm teist kohta. 13- kuni 14-aastaste tüdrukute parimaks valiti Kathreine Bolton, kes võitis noorte Eesti meistrivõistlustel viienda ja kuuenda koha. Vanuseklassis 2005. või 2006. aastal sündinud noormeeste parimaks tuli Mark Iltšišin, kes on noorte Eesti meistrivõistlustel võitnud lausa viis esikohta ja absoluudi Eesti meistrivõistlustel sai poiss kaela kaks pronksmedalit. Lisaks võidutses Mark sel suvel ka avavees. Sama vanuseklassi naiste parimaks krooniti Eneli Jefimova, kelle tugevate tulemustega oleme me päris tuttavad, sest medaleid ja häid tulemusi on tal mitmeid. Suurimateks saavutusteks oleksid ehk pikaraja MMil kuues koht ja lühiraja EM hõbemedal. Vanimate poiste parimaks kuulutati Georg Filippov, kes on võitnud näiteks Põhjamaade juunioride meistrivõistlustel kaks esikohta ja Eesti meistrivõistlustel kokku kolm esikohta. Vanimate neiude parimaks krooniti igapäevaselt Kanadas treeniv Aleksa Gold, kelle heade tulemuste hulgas on näiteks pikaraja MMi 15. koht. Absoluutarvestuse parimateks kuulutati Georg Filippov ja Eneli Jefimova.

Toreda ürituse võtab kokku ka meie ujumiskooli direktor Kristo Krinpus: ,,Ma tänan kõiki, kes sel sügisesel pühapäeval meiega ühinesid. Meil on kujunenud välja tore traditsioon, kui tulevad kokku kõik meie tublid treenerid ja antud hooaja kiireimad ujujad. Tore on näha meie ujumiskooli pere ka väljaspool ujulat, et koos rõõmsalt aega veeta. Tähtsaks osaks oli loomulikult ka parimate autasustamine. Sel hooajal tegid kalevlased väga korralikke tulemusi ning mul on ainult suur rõõm, et meie seas on nii palju tippujujaid. Häid tulemusi tehti nii kodumaal kui ka suurtel välisvõistlustel, kiiresti ujusid nii nooremad kui ka meie vanemad ujujad. Olen uue hooaja suhtes positiivselt meelestatud ning soovin kõigile sportastele jõudu, kiirust ja vastupidavust ning treenerile soovin jaksu ja kannatlikkust. Kohtume uuel aastal jälle!”