Kaul ja Kaare jätkavad Eesti meistrivõistlustel medalilainel

• 12.05.2019

Tartus jätkuvatel Eesti meistrivõistlustel olid meie ujujad teisel võistluspäeval taas medalilainel. Poodiumile astusid taaskord Susannah Kaul ja Kertu Kaare.

Susannah Kaul on taaskord tegemas puhta töö paraujumise võistlusklassis kus ta nopib kuldmedaleid mäekõrguse eduga. Teisel võistluspäeval riputati Kauli kaela kuldmedal 50m seliliujumises ajaga 35.31. Täna õhtul peetavas viimases võistlusosas on Kaulil võimalus teha 3/3 ning pälvida ka 50m liblikujumise esikoht.

Enda võistluste kolmanda medali teenis Kertu Kaare. Ta viis 50m seliliujumise finaalis enda isikliku rekordi 30.13 peale ja pälvis hõbemedali. Kahe päeva jooksul on Kaare kontosse kogunenud kaks hõbedat ja üks pronksmedal. Ilusa ujumisega sai hakkama ka Georg Filippov kes hüppas vette meeste 1500m vabaltujumises. Korraliku isikliku tippmargiga 17.13,94 pälvis Filippov kõrge viienda koha.

Teist päeva järjest ujus end A-finaali Marie Toompuu. Eilsele 100m rinnuliujumise neljandale kohale lisas ta täna kaheksanda koha poole pikemal distantsil tulemusega 2.58,38. Veel startis Toompuu 100m vabaltujumise B-finaalis kus ajaga 1.01,92 talle kokkuvõttes 11. koht. B-finaali ujus teisel võistluspäeval end ka Jan Joonas Viirpuu kes saavutas 50m seliliujumises 13. koha ajaga 28.95.

Kolmanda päeva finaalides viis Ujumiskooli ujujat

Viimase ehk kolmanda päeva finaalides teevad enda Eesti meistrivõistluste viimased stardid Kaul, Kaare, Toompuu, Viirpuu ja Filippov. Kaul stardib juba mainitud 50m liblikujumise paraklassi finaalis selge favoriidina.

Kolmanda päeva eelujumistes näitasid nii Kaare kui ka Toompuu päeva viiendat aega. Kaare kindlustas finaalipääsme 100m selili- ja Toompuu 50m rinnuliujumises. A-finaali murdis end ka Viirpuu kes oli 100m selili eelujumistes kuues, Filippov pääses samal alal 16. ajaga B-finaali.

Kalevi Ujumiskooli ujujate ajakava III päeva finaalides:

• 17:10 – Susannah Kaul (50m liblikat finaal)
  • 17:38 – Kertu Kaare (100m selili A-finaal)
  • 17:45 – Jan Joonas Viirpuu (100m selili A-finaal)
  • 17:48 – Georg Filippov (100m selili B-finaal)
  • 17:57 – Marie Toompuu (50m rinnuli A-finaal)

Live-tulemused ja stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhend leitav SIIT: