Kaul täitis Rio mängude A-normatiivi ning saavutas neljanda koha

Kaul täitis Rio mängude A-normatiivi ning saavutas neljanda koha

  • 07.05.2016

Ujumiskooli õpilane Susannah Kaul on tegemas imelist võistlust Portugalis paraujumise Euroopa lahtistel meistrivõistlustel.

Kaul saavutas S10 klassis 50 m vabaltujumises kõrge neljanda koha tulemusega 29.63. See aeg on parem ka Rio paraolümpiamängude A-normatiivist (29.81). Siiski võib märkida, et Kaul tuli neljandaks mitte ei jäänud, sest pronksmedal jäi 0,8 sekundi kaugusele.

Pärast finaalujumist viidi Kaul otse dopingukontrolli. Selle järgselt sõnas neiu: “Ujumisega üldiselt jään rahule. Ujumise ajal ma mõtlesin ainult, et nüüd on minu võimalus ja tuleb anda endast kõik.”

Finaal oli äärmiselt kõrgetasemeline kuna kaks naist ujusid kiiremini kehtivast maailmarekordist. Võitjaks krooniti uue maailmarekordiga venelanna Nina Ryabova ajaga 27.60. Maailmarekordist ujus kiiremini ka kanadalanna Aurelie Rivard (27.77), kuid kuna ta ei ole eurooplane, siis medalit ta ei saanud. Kõik võistlustel osalevad mitte-eurooplased võivad ujuda finaalis kui nad sinna pääseda aga kohtade nimel nad ei võistle, ainult aegade.

×