Klaipeda Grand Prix

• 24.10.2022

Meie tublid noored ujujad jõuavad ikka igale poole. Leedus toimunud kahepäevasel võistlusel läks meie sportlastel väga hästi. Võideti palju medaleid ja saavutati ülekaalukaid võite. Võistlus toimus 50 meetri pikkuses basseinis. Täpsemaid tulemusi ja kohti saame siin kõik koos üle vaadata.

Esimesel päeval ujuti kõik 100 m distantsid. 14-aastane Paula Simona Tammaru võitis 100 m vabaltujumises pronksmedali ajaga 1.06.99. 11-aastane Meeri Marii Ahman võitis samal alal oma vanuses esikoha, kui läbis 100 m ajaga 1.10.02. Aasta nooremate tüdrukute ujumises sai hõbemedali kaela Elizabeth Sutt ajaga 1.19.19. Kõige nooremate neiude ujumises saime samuti poodiumile. Hõbemedali sai kaela Agata Boroško ajaga 1.21.44. Poisid said 100 m vabaltujumises kaks medalit. Pronksmedali sai 11-aastane Kristjan Kasemets ajaga 1.17.54 ja hõbemedali sai 9-aastane Harri Tomson ajaga 1.29.98. Järgmiseks alaks oli 100 m rinnuli. Oma järgmise pronksmedali sai kaela Paula Simona Tammaru, kui läbis distantsi ajaga 1.29.98. 11-aastaste tüdrukute ujumises said kalevlased nii kulla kui ka hõbeda. Esimesena lõpetas Anna Kroman ajaga 1.39.24 ning teisena kohe tema järel lõpetas Lilii Tereese Luisk ajaga 1.39.92. Kõige nooremate neiude vanuseklassis sai kuldmedali Agata Boroško ajaga 1.39.86. Agata edastas teist kohta kahe sekundiga. Poiste rinnuliujumises sai Harri Tomson meile selle ala ainsa poiste medali ja see oli kuldne. Harri ajaks oli 1.55.40 ning tema lähim konkurent lõpetas lausa 14 sekundit hiljem. 100 m seliliujumises lõpetas teisena 13-aastane Nora Uusen, kui ujus välja aja 1.17.13. Aasta noorem ujuja Charlotte-Sophia Suuroja lõpetas oma vanuses esimesena, kui ujus välja aja 1.16.23. Veel aasta noorem Lilii Tereese Luisk sai ajaga 1.27.57 oma ujumises kolmanda koha. Kõige nooremate tüdrukute vanuseklassis sai hõbemedali kaela Elise Kuldkepp ajaga 1.42.50. Seliliujumine läks meie poistelgi väga edukalt. noorimas vanuseklassis sai pronksmedali kaela Robin Kattel, kui läbis 100 m selili ajaga 1.49.75. Aasta vanemas vanuseklassis sai teise koha Lars Luhalep (aeg 1.29.13). 11-aastaste poiste konkurentsis sai ajaga 1.27.54 hõbemedali Kristjan Kasemets. Poiste viimase medali sel alal sai 12-aastane Nikolai Prohhorenko, kui ujus välja aja 1.17.65. Esimese päeva viimaseks alaks jäi 100 m liblikat. 12-aastane Charlotte-Sophia Suuroja sai kaela selle päeva teise kuldmedali, kui ujus välja aja 1.28.25, mis oli üle kahe sekundi kiirem lähima konkurendi ajast. Aasta noorem Meeri Marii Ahman sai samuti oma teise kulla ja ajaks sai kirja 1.26.06. Sel ujumisel oli teine koht pea 15 sekundi kaugusel. Kahe noorima vanuseklassi 100 m liblikujumised olid põnevad – saime nii 9- kui ka 10-aastaste ujumistes kuld- ja hõbemedalid. Seda ujumist julgesidki tegelikult ujuda meie tublid ja tugevad noored, sest liblika ujumine on tehniliselt päris keerukas nii noortele. Siiski säilis omavaheline konkurents ning pingutati. Medalid said kaela Elizabeth Sutt (kuld, ajaga 1.38.91), Anette Lippur (hõbe, ajaga 1.39.63), Nora Liis Rahumeel (kuld, ajaga 1.59.01), Laura Liis Tõnisson (hõbe, ajaga 2.12.96).

Teisel päeval ujuti kõik 50-meetrised distantsid ja vanim vanuseklass sai ujuda ka 200 m vabalt. Paula Simona Tammaru sai 50 m vabaltujumises ajaga 29.72 esikoha. 11-aastaste ujumises sai Anna Kroman pronksmedali, ajaks 33.54. Aasta noorem Elizabeth Sutt sai oma vanuses pea kolmesekundilise edumaaga kulla, ajaks 33.73. Kõige nooremas vanuseklassis sai hõbemedali kaela Agata Boroško, ajaks 36.78. Poisid said samal alal kaks hõbemedalit. 11-aastane Kristjan Kasemets lõpetas ajaga 34.15 ning 9-aastane Harri Tomson lõpetas ajaga 39.77. Järgmiseks alaks oli 50 m rinnuli. Paula Simona Tammaru sai ajaga 38.66 hõbemedali. Oma vanuse kulla sai kaela riputada Lilii Tereese Luisk, ajaks 44.62. 10-aastaste ujumises sai hõbemedali Berith Reilson ajaga 49.08. Noorima vanuseklassi kuldmedali sai kaela Agata Boroško, ajaks 47.51. Poisid tegid samuti mitu tugevat rinnuliujumist. 12-aastaste poiste konkurentsis sai kuldmedaliga pärjatud Robert Lepikson, kui läbis distantsi ajaga 40.07. Teise poiste medali sai kaela 11-aastane Adrian Irbe, kui lõpetas oma distantsi ajaga 46.86. 50 m liblikujumises sai 12-aastane Charlotte-Sophia Suuroja järgmise kuldmedali. Kohe tema järel teisena lõpetas distantsi Marianne Kokk. Ajad vastavalt 35.49 ja 36.00. Nii 11- kui ka 10-aastaste neiude ujumises saime samuti kuldmedalid. Meeri Marii Ahman lõpetas ajaga 36.26 (lähim konkurent kahe sekundi kaugusel) ja Elizabeth Sutt lõpetas ajaga 40.46 (lähim konkurent kolme sekundi kaugusel). 9-aastased tüdrukud said liblikujumises kohad 2 kuni 5. Medalile ujusid end vastavalt Laura Liis Tõnisson ja Lisandra Jaamaste (ajad 52.30 ja 52.82). Viimane 50 m ujumine oli selili. 13-aastaste tüdrukute ujumise võitis Nora Uusen ajaga 34.67. 11-aastaste ujumises sai hõbemedali Lilii Tereese Luisk ajaga 40.56. Noorima vanuseklassi pronksmedali sai kaela Elise Kuldkepp ajaga 45.51. Sel alal tegid poisid tüdrukutele silmad ette. Noorima vanuseklassi hõbe- ja pronksmedalid said Harri Tomson ja Robin Kattel, ajad vastavalt 48.45 ja 49.07. 10-aastaste poiste ujumise lõpetas esimesena Lars Luhalep ajaga 38.90. Aasta vanemate poiste ujumise lõpetas teisena Kristjan Kasemets, aeg 39.85. 12-aastaste poiste konkurentsis sai teise koha Nikolai Prohhorenko, aeg 36.20.

Palju õnne kõigile ujujatele ja treeneritele!