Liivamägi säras Kalev Openil

• 12.11.2016

Eile lõppes ujumisvõistlus Kalev Open kus edukaid starte tegid mitmed meie klubi ujujad. Võideti igat karva medaleid ning ujuti hulga rekordeid.

Võistluste üks edukamaid meesujujaid ja Kalevi Ujumiskooli kõige edukam ujuja nendel võistlustel oli Martin Liivamägi. Ta sai kaela kolm kuldmedalit ning püstitas ka kaks uut Eesti hooaja tippmarki. Tema 100 m kompleksujumise võidutulemus 54.23 oli ka võistluste kõige parem sooritus FINA punktitabeli järgi. See aeg on ka uus hooaja tippmark.

200 m kompleksujumises oli Liivamägi ainuke kes sai aja alla kahe minuti saades kirja uut Eesti hooaja tippmarki tähistava 1.58,94. Põnevas heitluses sai meie ujuja kuldmedali ka 200 m vabaltujumises kus tema võiduajaks fikseeriti 1.50,05.

Katariina Mäll võttis ette ränkraske 200 m liblikujumise distantsi mille ta lõpetas esimesena. Mäll ujus välja tulemuseks 2.34,47. Neiu ujus ennast veel kolmandaks 100 m seliliujumises uue isikliku rekordi 1.04.91.

Kolm medalit sai Kalev Openi raames kaela Kristina Maria Jaamul. Ta pälvis hõbemedali 100 m rinnuliujumises ajaga 1.13,83. Kaks pronksist autasu sai ta kaela 200 m kompleks- ja 50 m rinnuliujumise ponnistuse eest.

Tublilt esines Kirke Pollisinski. Ta alustas võistlust hõbemedaliga 100 m liblikujumises tulemusega 1.07,35. Samuti hõbemedali võitles ta välja endale 200 m kompleksujumises ajaga 2.25,38. Kirke noorem õde Kaisa Pollisinski palju enda õe saavutustele alla ei jäänud, sest sai kaela pronksmedali 400 m kompleksujumises. Pronksmedali napsas endale ka Liilia Tõnisson raskel 200 m liblikujumises. Sellega oli ta Kalev Openi noorim medalivõitja.

Sandra Tammiste ja Kirke Penter pääsesid poodiumile naiste 200 m rinnuliujumises kus saavutati vastavalt teine ja kolmas koht.

Meestest suutsid peale Liivamägi medali välja ujuda veel Kristjan Adamson ja Frank Johan Ojarand. Viimane neist pälvis hõbemedali 200 m seliliujumises ja Adamson sai kaela pronksmedali 200 m liblikujumises.

Ilusa üllatuse serveeris ka Markus Marandi, kes erinevate klubide ujujatest kokku pandud 4×100 m vabalt teateujumises püstitas uue Eesti noorte rekordi ajaga 3.28,51. Marandi ujus teist vahetust vaheajaga 52.14.