MadWave Challange 2024

• 20.04.2024

Eelmisel nädalalõpul toimus Tartus suur kolmepäevane võistlus Aura ujulas. Kohale olid tulnud väga mitmed Eesti klubid ning ka sportlaseid Lätist, Leedust ja Soomest. Osalejaid oli tõesti palju ning päevad olid pikad. Võistluskava nägi ette, et nelja osa peale ujutakse läbi kõik alad otsefinaalidena. Vaid 50m ujumistes toimusid finaalid (A ja B). Üllatuslikult nägime väga palju isiklikke rekordeid ning hooajalisi tippmarke, mitmed meist said astuda poodiumile ning paljud ujusid finaalides. Vanuseklasse autasustamisel oli kolm.

Reedest päeva alustasid 200m vabaltujujad, kus eredaimalt säras Mark Iltišišin, kes pani esimesena käe seina ajaga 1.54,45. Järgmiseks ujuti 50m liblikat, kus A finaalikoha said endale lausa kolm kalevlast. Finaalis lõpetas esimesena Mariangela Boitšuk (27,18), kolmadana Anete Bollverk (28,58) ning neljandana Kertu Kaare (29,17). Poistest jõudsid finaali kaks noormeest – Oliver Sukk ja Robert Sammel, kellest teine sai kaela pronksmedali ajaga 26,23. Naiste 100m rinnuliujumises sai noorte esikoha Saskia Asi ajaga 1.17,49 ning absoluutarvestuse kulla haaras Egle Salu (1.12,14) ja pronksi Marie Toompuu (1.15,24). Meeste ujumises jäi napilt 10 sajandikuga neljandaks Carlos Tults, ajaks 1.06,07. Päeva viimase alana ujuti 400m kompleksi, kus pronksmedali sai kaela Artur Školnõi ajaga 5.02,65.

Teises osas, mida ujuti laupäeva hommikupoolikul, startisid esmalt 200m rinnuliujujad, kus Saskia Asi sai noorte hõbemedali ajaga 2.51,48, kusjuures kuld jäi vaid sekundi kaugusele. Naiste parimaks kohaks jäi Marie viies koht. Meeste ujumises lõpetas kolmandana Allan Zabotin ajaga 2.26,62. Järgmisena selilisprint, kus A finaali ujusid end neli naist – Mariangela Boitšuk, Kertu Kaare, Egle Salu ja Anete Bollverk. Mariangela kindlustas endale teise kulla ajaga 30,08. 100m liblikujumises sai teise koha Mark Iltšisin ajaga 58,06 ning esiviiskusse mahtus ka Airon Pajula. Kolmas osa algas 200m seliliujumisega, kus tüdrukute pronskmedali teenis välja Birgit Reinaru ajaga 2.35,52. 50m rinnulis oli poodiumil kaks kalevlast, kui esikohta jäi jagama Mariangela Boitšuk (33,27) ning viigi järel kolmandaks jäi Marie Toompuu (33,98), B finaalis ujus ka Paula Simona Tammaru. Meeste finaalis ujusid Carlos Tults, Lars Sebastian Antoniak, Joonas Koppen ja Airon Pajula, kus neist esimene sai pronskmedali (29,82) ning Lars jäi neljandaks (29,99). Meeste 100m vabaltujumises sai kuldmedali kaela Mark Iltšišin ajaga 52,68. Õhtu lõpetas Allan Zabotin oma 800m vabaltujumise kolmanda kohaga, ajaks 9.08,88.

Pühapäeval oli vaid hommikune osa, seega jäi ujuda veel mõned üksikud alad. 200m liblikujumise poiste pronksi sai kaela Rudolf Suharov ajaga 2.39,51 ning absoluutklassis sai hõbeda Allan Zabotin ajaga 2.20,98. 50m vabaltujumises said finaali Egle Salu, Kertu Kaare, Marie Toompuu, Anete Bollverk ja Mariangela Boitšuk, kellest viimasele nimetatule riputati kaela ka kuldmedal ajaga 26,34 ning Anete jäi kahe sajandikuga neljandaks. Lars Sebastian Antoniak, Robert Sammel, Oliver Sukk ja Aleks Hokkanen ujusid poiste finaalis, parima koha ujus välja Lars, kes jäi kuue sajandikuga nelajndaks. 100m seliliujumises sai tüdrukute esikoha Birgit Reinaru ajaga 1.12,26, mis andis absoluutklassis seitsmenda koha. Viimase alana ujuti 200m kompleksi, kus meeste ujumises mahtusid esimese seitsme ujuja sekka viis kalevlast – Artur Školnõi, Allan Zabotin, Oliver Sukk, Lars Sebastian Antoniak ning Mark Iltšišin. Mark võitles endale esikoha ajaga 2.09,35.

Palju õnne kõigile tublidele ujujatele ja treeneritele!