Madwave Challenge!

• 21.03.2022

Tartus toimus 19 – 20 märtsil vahva võistlus Madwave Challenge. Kaks bussitäit kalevlasi hakkas Tallinnast Tartu poole sõitma juba reede õhtul. Kalevi Ujumiskooli õpilasi oli võistlustest osa võtmas mitu gruppi. Ujuma tulid nii meie kõige suuremad kui ka nooremad tublid sportlased. Kalevi ujujad võitsid kahe päeva jooksul kokku lausa 11 medalit! Võistlusele mindi koormuse pealt ning üllatuseks sündis palju häid tulemusi ning koguni mitmeid isiklikke rekordeid. Medaleid jagati välja kolmes vanuseklassis. 50 m ujumistes toimus nii eelujumine kui ka finaal.

Esimese medali teenis Laurika Lint 50 m liblikujumise eest, kui ajaga 28.77 (eelujumises 29.28) teenis ta hõbemedali. Samal alal võitis Cevin Anders Siim pronksmedali ajaga 25.11 (eelujumises 25.42). 100 m rinnuliujumise kindla hõbemedali võitis Joonas Koppen ajaga 1.09.46. 100 m vabaltujumine oli tasavägine, autasustamisel nägime poodiumil kaht meie neiut: teise koha sai Laurika Lint ning pronksmedali sai kaela Kertu Kaare (ajad vastavalt 59.56 ja 59.99). Samal alal meeste arvestuses võitis kuldmedali (!) Cevin Anders Siim ajaga 52.11. Neli korda pikemal vabaltujumise distantsil võitis oma vanuseklassi pronksmedali Ragnar Kalvet ajaga 4.56.14. Lühimal seliliujumise distantsil saavutas kuldmedali (!) Kertu Kaare, kui läbis 50 m ajaga 30.52 (eelujumises 31.19). Pikimal liblikujumise distantsil saavutas napilt pronksmedali Marie Toompuu ajaga 2.36.50. Samal alal poiste arvestuses sai oma vanuseklassi hõbemedali Ivan Krehov ajaga 2.25.15. Esimese päeva hilisõhtul ujuti ühe viimase alana 100 m selili, kus Kertu Kaare saavutas pika päeva lõpus oma kolmanda medali, hõbeda, ajaga 1.06.52.

Teine päev algas 50 m vabaltujumisega. Naiste kuldmedali sai kaela Kertu Kaare ajaga 27.32 (eelujumises 27.11). 200 m rinnuliujumises saavutas oma vanuseklassi hõbemedali Saskia Asi ajaga 3.03.24. Samal alal poiste arvestuses võitis noorimas vanuseklassi pronksi Robert Maasik ajaga 2.50.96. Vanemas vanuseklassis sai kuldmedali (!) Joonas Koppen ajaga 2.35.10 ning meeste arvestuses sai hõbeda Carlos Tults ajaga 2.33.85. Poiste 100 m liblikujumises saavutas teise koha  Ragnar Kalvet ilusa ajaga 1.12.00. Samal alal võitis vanemate poiste vanuseklassis Ivan Krehov pronksmedali ajaga 1.04.98. Noorimate tüdrukute 400 m komplekujumise pjedestaalilt võis näha kaht meie neiut: Victoria Valge (hõbe 6.14.13) ja Kertu Koppel (pronksmedal 6.16.17). Samal alal naiste arvestuses saavutas pronksmedali Marie Toompuu ajaga 5.22.39. Meeste arvestuses sai kolmanda koha Oliver Sukk ajaga 5.08.78. 200 selilujumise tüdrukute pronksi sai Helis Laane ajaga 2.41.56. Naiste arvestuses sai sama ala pronksi Birgit Irbe ajaga 2.29.50.

Treenerid olid sportlastega rahul! Palju õnne ujujatele ja tublidele treeneritele!