Martin Liivamägi töine suvi

• 27.08.2013

Martin Liivamägile jäi see aasta selja taha väga töökas suvi. Esimeseks võistluseks oli juulis Venemaal algav Universiaad, milleks oli ka tippvorm ajastatud. Paar nädalat pärast seda ootas Barcelonas MM.

10. juulil Kaasanis alanud Universiaadi ujumisprogrammi esimesel päeval asus meie ujuja 100 meetri rinnuliujumises võistlustulle ning saavutas ajaga 1.01,96 13. koha. Neljandal võistluspäeval ujutud 50 meetri rinnulidistantsil jäi Martin esimesena poolfinaalist välja ning tuli leppida 17. kohaga, mille andis aeg 28,44. Liivamägi ujus Universiaadil veel 200 meetrit rinnuli, mille lõpetas 24. kohaga. Samuti oli Kalevi Ujumiskooli õpilane Eesti koondise neliku liige nii 4×100 meetrit vabalt kui ka 4×100 meetrit kombineeritult teatemeeskonnas, kus tulid vastavalt 11. ja 8. koht.

28. juulil algasid Martinile Barcelonas ujumise maailmameistrivõistlused. Esimeseks alaks oli kohe leivanumber 100 meetrit rinnuli, kus Liivamägi saavutas ajaga 1.02,41 41. koha. Ülejärgmisel päeval võistles meie kooli ujuja 50 meetri samas stiilis ning tulemuseks 48. koht ajaga 28,82.

Päev pärast Barcelonast Talinna jõudmist sõitis Martin juba Otepääle, et kaasa teha Tristar triatloni meeskonnavõistlusel. Võistkonnas „Europark“ tuli Liivamägil ujuda distants pikkusega üks kilomeeter. Ujumisosa lõpetas ta 3.kohal Ralf Tribuntsovi ees ja ajaga 12.32.