Nädalavahetuse võistlused Rootsis ja Tartus

• 18.04.2023

Nädalavahetusel said ujumissõbrad kaasa elada mitmele võistlusele. Osa kalevlasi sõitis lennukiga Rootsi, osa sõitis rongiga Tartusse. Rootsis toimus kõrgetasemeline rahvusvaheline Stockholm Open ning Tartusse tuli kokku ligi 500 ujujat, et võistelda Madwave Challenge’il.

Rootsi võistlustel ujusid end A,B ja C finaalidesse isegi mitu Henry Heina grupi sportlast. A finaal oli kiireim finaal. Sinna ujus end Eneli Jefimova ja seda kõikidel rinnulidistantsidel. 50m rinnuliujumise ajaks oli 30.61, mis tõi Enelile esikoha. 100m rinnuliujumise lõpetas neiu samuti kullaga ja uue Eesti rekordiga 1.06.36 – see aeg andis Enelile ka pääsu olümpiamängude. 200 m rinnuliujumises jäi tüdruk teiseks ajaga 2.27.06. Eneli ise jääb oma ujumistest kõige rohkem rahule 100 m rinnuliujumisega, sest seal on ta isiklikku nii kaua oodanud, nüüd valdab teda kergendusetunne. Kui küsisime, mida paremini teha või kus on veel arenguruumi, siis analüüsib Eneli, et kuigi esimene 50m olid väga head, siis distantsi teine pool vajus veidi ära – seal näeb tüdruk veel arenguruumi. Airon Pajula ujus end kahel korral C finaali – 50 m ja 200 m rinnuliujumistes, ajad vastavalt 31.20 ja 2.28.73. Polina Timofejeva ujus end 200 m liblikujumise B finaali ja lõpetas ajaga 2.28.46. Lisaks ujus neiu veel C finaalis 50 m selili (31.36) ja liblikat (28.54) ning 200 sel (2.27.60). Lars Sebastian Antoniak ujus 200 m rinnuliujumise A finaalis ning saavutas seal ajaga 2.18.50 seitsmenda koha. Lisaks ujus poiss veel C finaalis 50 m rinnuli (29.01) ja 100 m rinnuli (1.04.53). Mariangela Boitšuk ujus 50 m liblika B finaalis välja aja 27.64. Mark Iltšišin sai küll 400 m kompleksujumises B finaali, kuid starti ei läinud, sest keskendus tulevasele 800 m vabaltujumisele (8.26.81), mis tal õnnestus üle ootuste hästi. Lisaks ujus Mark ilusti ka 1500 m vabalt, kus jäi ajaga 16.14.96 üheksandaks, kusjuures eelmine isiklik sai üle ujutud ligi 25 sekundiga.

Tartus saime me samuti mitmeid A ja B finaali ujumisi näha ning ka mitmeid medalikohti. 50 m liblikujumises saime poodiumil näha kahte kalevlast, kui naiste A finaali lõpetas esimesena Anete Bollverk ja kolmandana Kertu Kaare, ajad vastavalt 28.99 ja 29.53. 100 m rinnuliujumise noorte tüdrukute kuldmedali sai kaela Saskia Asi ajaga 1.21.00. Poiste ujumise kolmanda koha sai Oliver Sukk ajaga 1.12.36 ning meeste ujumise hõbeda sai kaela Carlos Tults ajaga 1.07.55. Naiste 100 m vabaltujumise kiireima vahetuse lõpetas kolmandana Kertu Kaare ajaga 1.00.22. 50 m seliliujumise lõpetas Kertu teisena ajaga 31.23. Meeste 50 m rinnuliujumise hõbedaga lõpetas Carlos Tults, aeg 30.58. Poiste 200 m vabaltujumise pronksi sai kaela Ragnar Kalvet ajaga 2.14.95. Tüdrukute 100 m seliliujumises sai kolmanda koha Charlotte-Sophia Suuroja ajaga 1.14.74. 200 m rinnuliujumise lõpetas tüdrukute ujumistes kõige kiirema ajaga Saskia Asi (2.55.73). Poiste ujumise samal alal sai kulla kaela Rudolf Suharov ajaga 2.47.66. Meeste ujumise hõbeda sai Carlos Tults ja pronksi Artur Školnõi, ajad vastavalt 2.31.70 ja 2.31.96. Poiste 100 m liblikujumise lõpetas teisena Ernest Kopjev ajaga 1.03.42. 20 m seliliujumise poiste kulla sai kaela Stever Juhandi ajaga 2.28.96 ning meeste ujumises sai hõbeda Fjodor Fatejev ajaga 2.23.72. 400 m kompleksujumises saime rohkelt medaleid. Tüdrukute ujumises oli antud vanuses kaks ujujat – Birgit Reinaru (5.42.89) ja Itti Ruussaar (6.11.17), kusjuures ujus Birgit end ka naiste pronksile. Vanemate poiste ujumises oli vaid üks 400 m kompleksujuja. Ragnar Kalvet sai selle ujumise eest kaela kuldmedali (5.12.68).

Lisaks võistles meie treener Martti Aljand ka mastersite võistlusel Nõmmel (25 m bassein) ning tegi seal väga korralikke ujumisi. 100 m rinnuliujumise lõpetas Martti ajaga 1.01.30, mastersite maailmarekordist jäi lahutama vaid sekund. 200 m rinnuliujumise ajaks tuli 2.18.35 ning maailmarekord alla 3 sekundi kaugusel. Soovime treener Marttile edu!