Paraujujad naasevad Portugalis toimunud EM-ilt kahe medaliga

Paraujujad naasevad Portugalis toimunud EM-ilt kahe medaliga

  • 24.05.2021

Portugalis Madeira saarel toimunud paraujumise Euroopa meistrivõistlustel osalesid meie klubist Matz Topkin ja Susannah Kaul. Mõlemad ujujad naasevad võistlustelt ühe medaliga. 

Susannah Kaul teenis avapäeval hõbemedali 50m vabaltujumises. S10 võistlusklassis võistlev Kaul teenis lisaks hõbedale veel neljanda koha 100m vabaltujumises. Viiendana lõpetas ta 200m kompleksujumises ja seitsmenda koha pälvis 100m seliliujumises.

Teise meie klubi ujujana stardis olnud Matz Topkin lõpetas S4 võistlusklassi 50m seliliujumise pronksmedaliga. Topkin pääses ka 50m vabaltujumise finaali, aga pärast eelujumist otsustas ta vigastuse tõttu mitte finaalis startida.

Kõige edukam riik tänavusel EM-il oli Itaalia kes võitis 80 medalit millest 34 olid kuldsed. Sellel EM-il ei teinud kaasa paraujumise üks kõige tugevamaid riike – Holland. Mõlematel meie ujujatel on täidetud ka Tokyo paralümpiamängude A-normatiiv ning saavad maailma kõige paremate ujujatega rinda pista alates 24. augustist kui algavad paralümpiamängud.


Kõik tulemused leiad SIIT: