Pardikesed + Noortesari

• 04.04.2023

Möödunud nädala lõpus toimus kaks seeriavõistluse etappi. Meie noorimad sportlased võtsid osa Kõik Meie Pardikesed III etapist ning veidi vanemad said mõõtu võtta Noortesarja II etapil.

Pardikeste võistlusel autasustatakse esimest kuut kiiret. Vaatame üle, kes need tublid olid. 50 m vabaltujumises sai hõbemedali Jaan Sisask ajaga 38.24. Veidi vanemate poiste arvestuses sai kolmanda koha Patrik Vainu ajaga 32.36. Poole lühemal distantsil sai noorimate tüdrukute ujumises teise koha Brina Mankoc ajaga 19.77, kusjuures jäi kuldmedalist lahutama vaid 5 sajandikku. Tüdrukute 50 m seliliujumise pronksmedali sai kaela Evelina Kopjeva ajaga 47.27. Poole lühemal distantsil sai Brina Mankoc ajaga 23.81 viienda koha. Tüdrukute 50 m rinnuliujumises sai esikuuikusse lausa kaks meie ujujat. Neljanda koha sai Elis Allas ajaga 57.92 ja kuuenda koha sai Teiti Danil ajaga 58.35. Poiste ujumises juhtus sarnane stsenaarium. Kolmanda koha sai Jaan Sisask ning viienda koha Sten Suslov (ajad vastavalt 57.89 ja 1.02.92). Veidi vanemate tüdrukute 50 m rinnuliujumise esikuuikusse jõudsid kolm kalevlast, kellest kaks astusid ka poodiumile. Võiduka esikoha sai Agata Boroško, teise koha Nora Liis Rahumeel ja viienda koha Elise Kuldkepp (ajad vastavalt 42.35, 49.34 ja 52.03). Vanemate poiste ujumises sai hõbemedali Albert Kracht ajaga 45.98. Poiste 100 m kompleksujumise hõbedaga lõpetas Patrik Vainu ajaga 1.22.30. Tüdrukute ujumises sai Kalevi Ujumiskooli eest ujuv Agata Boroško enda teise võiduka kulla, aeg 1.24.57.

Noortesarjal autasustatakse vaid esikolmikut. Seal saime me kokku 4 individuaalset medalikohta. Ainsa tüdrukute medali tõi koju Meeri Marii Ahman 100 m liblikujumises, Meeri Marii hõbemedali aeg oli 1.23.06. Poiste ujumistes sai kaks medalit Erik Blumfeldt – 200 m vabaltujumise hõbe ajaga 2.26.25 ning 100 m seliliujumise pronks 1.19.47. Ragnar Kalvet lõpetas kolmandana 400 m vabaltujumise ajaga 4.33.31. Lisaks oli meil kaks tubli teatetiimi, kes said kaela medalid. Distantsiks oli 4 x 50 sega kombineeritud. Ajaga 2.04.58 teisena lõpetas vanemate ujujate tiim, kus ujusid Charlotte-Sophia Suuroja, Saskia Asi, Ragnar Kalvet ja Rudolf Suharov. Nooremate tiim sai 2.29.96 aja eest kolmanda koha. Tiimi kuulusid Anette Lippur, Luka Koroljov, Elizabeth Sutt, Erik Blumfeldt.

Palju õnne kõigile ujujatele ja treeneritele!