Rahvusvaheliselt võistluselt Soomes meie klubi ujujatele 23 poodiumikohta

Rahvusvaheliselt võistluselt Soomes meie klubi ujujatele 23 poodiumikohta

  • 10.12.2018

25 Kalevi Ujumiskooli õpilast startis Soomes Vantaa ujulas toimunud rahvusvahelisel võistlustel “Joulukarkelot”. Kokku teeniti võistluspäeva jooksul 23 poodiumikohta. 

Meie edukaim oli Airon Pajula (2007 s.a) kes astus poodiumile neljal korral. Ta jäi võitmatuks 50m vabaltujumises ajaga 31.47, lisaks teenis ta hõbemedalid 25m liblik- ja rinnuliujumises ning pronksmedali 50m seliliujumises.

Kõige nooremate tüdrukute vanuseklassis võitis Kertu Eliis Kangru (2010 s.a) kolm medalit. Ta sai kaela hõbemedalid 50m vabalt- ja 25m liblikujumises ning pronksmedali 50m seliliujumises.

Vanematel ujujatel selgusid üldvõitjad mis selgusid nelja ala kokkuvõttes. Marie Toompuu oli parim 2004-2005 s.a võistlusklassis. Individuaalselt teenis ta esikohad 100 m vabalt- ja rinnuliujumises ning kolmanda koha 100m seliliujumises. Parima tulemuse ujus ta välja 100m vabaltujumises püstitades uue isikliku rekordi 1.00,75.

Samas vanuseklassis teenis kokkuvõttes kolmanda koha Mariangela Boitsuk. Tema parimad individuaalsed ujumised sündisid 100 m liblik- ja vabaltujumises kus ta lõpetas teisena. Sama vanade tüdrukute seas teenis 100m vabaltujumises kolmanda koha Felicia Talamanov tuues sellega Kalevi Ujumiskoolile kolmikvõidu.

2006-2007 s.a tüdrukute seas jõudsid üldarvestuses poodiumile Marleen Akkermann ja Leeni Anderson. Akkermann teenis individuaalselt alavõidu 100m vabaltujumises ja oli kolmas sama pikal selilidistantsil. Anderson ujus ennast kolmandaks vabalt- ja rinnuliujumises. Kokkuvõttes teenis Akkermann teise ja Anderson kolmanda koha.

Georg Filippov võitis 2004-2005 s.a noormeeste seas üldarvestuses teise koha. Individuaalselt oli ta parim 100m rinnuliujumises, liblik-, selili- ja vabaltujumise lõpetas ta teisena. Samas vanuseklassis ujunud Carlos Tults teenis kolmandad kohad 100m selili- ja liblikujumises.

Kõik tulemused leitavad SIIT: