SUPER! 800 osalejaga Kaunas Grand Prix’lt naasevad meie noorujujad 21 medaliga

SUPER! 800 osalejaga Kaunas Grand Prix’lt naasevad meie noorujujad 21 medaliga

  • 19.06.2019

Täna, 19.06, lõppes kaks päeva kestnud rahvusvaheline ujumisvõistlus “Kaunas Grand Prix” millest võttis osa enam kui 800 ujujat seitsmest erinevast riigist. Meie noorujujad naasevad Kaunasest 21 medaliga. 

46 ujumisklubi konkurentsis platseerus Kalevi Ujumiskool medalitabelis kõrgele viiendale kohale. Vaatamata viie-kuue tunni pikkustele võistlusosadele suutis kogu võistkond ujuda suurepäraseid aegu.

Kõige edukam ujuja nendel võistlustel oli 9-aastane Kertu Eliis Kangru. Ta tegi kuldse duubli olles parim 50- ja 100m liblikujumises vastavalt aegadega 49.18 ning 1.51,60. Võitmatuks jäi ta ka 100m vabaltujumises (1.31,14) ning täiendas enda medalikollektsiooni veel 100m seliliujumise hõbedaga ja poole lühema distantsi pronksmedaliga.

Kõigil viiel alal ujus end poodiumile ka 9-aastane Rome Pukk. Sarnaselt Kangrule tegi ka tema kuldse duubli 50- ja 100m liblikujumises. Liblika alavõidud tuli veenva ülekaaluga vastavalt aegadega 40,38 ja 1.36,00. Hõbedase duubli tegi ta 50- ja 100m vabaltujumises ning teenis veel pronksise medali 50m seliliujumises.

Suharov ja Raidma näitasid head rinnuliujumise taset

10-aastaste vanuseklassi rinnuliujumises näitasid head taset Rudolf Suharov ja Ines Elisabeth Raidma. Suharov suutis 50- ja 100m rinnuliujumises tugevad Leedu ja Poola konkurendid seljataha jätta ja kaks kuldmedalit teenida. Poodiumi kõige kõrgemal astmel seisnud Suharovi võiduajad olid 44,96 ja 1.37,47. Lisaks teenis ta hõbemedali 50m liblika sprindist näidates väga head kiirust ajaga 38,27.

Raidma sai Kaunases rinda pista hetke Leedu ja Valgevene parimate 10-aastaste rinnuliujujatega. 100m rinnuli läbis Raidma ajaga 1.37,03 ja poole lühemat maad sprintis ajaga 43,91. Mõlemal alal teenis ta tugeva Valgevene tüdruku järel hõbemedalid, 50m distantsil said nad kõrvuti ujudes üksteise vastu minna ja finišis lahutas neid ainult 0,32 sekundit.

Hõbe- ja pronksmedali duubliga said hakkama Ragnar Kalvet (10a) ja Charlotta-Sophia Suuroja (9a). Kalvet sai esmakordselt minna vastamisi Leedu üheks kõige perspektiivikamaks ujujaks peetava Tajus Duškaga. 100m liblikujumises teenis Kalvet Leedu konkurendi järel hõbemedali ja lisaks veel pronksise autasu sama pikal vabaltujumise distantsil. Suuroja tegi mitmeid häid esitusi Kaunase basseinis teenides hõbemedali 50m kroolisprindis ja pronksi poole pikemal maal.

100m seliliujumises said pronksmedalid kaela Hendrik Markus Haug (10a) ja Birgit Reinaru (10a). Mõlemad näitasid väga head distantsi teise poole kiirust, millega nad end ka poodiumile ujusid. Lisaks olid väga lähedal medalitele veel mitmed teised meie klubi noored ning isiklikke rekordite arv Kaunases oli kolmekohaline number. Esikoha teenisime ka fännide arvestuses, sest kaasa sõitnud lapsevanemad tegid ennast kuuldavaks üle ujula. Super töö!

Kalevi Ujumiskooli koondis:

Tüdrukud: Birgit Reinaru, Katrin Mäekivi, Gloria Sulg, Annika Hälvin, Mirt Sissel Kolk, Charlize Talamanov, Ida Kovanen, Joanna Ilmarinen, Kristin Meltsar, Marianne Ristmägi, Charlotta-Sophia Suuroja, Triin Mäekivi, Mia Adriana Viilup, Kertu Eliis Kangru, Tessa Erin Adamson, Laura Tõrra, Laura-Lota Melih, Ines Elisabeth Raidma.

Poisid: Aaron Läänesaar, Andreas Hälvin, Hendrik Markus Haug, Ingo Jagomägi, Kaspar Alvin, Mattias Mell, Marten-Mattias Jõgila, Ragnar Kalvet, Rudolf Suharov, Teodor Uueni, Rome Pukk, Karl Kuldkepp, Arti Pukk, Verner-Vootele Mellis.


Kõik tulemused leiad SIIT: