SUPER! Kalevi Ujumiskool võitis Eesti meistrivõistlustelt 38 medalit

• 19.06.2017

Täna lõppesid Tartus Aura ujulas 98. korda toimunud Eesti meistrivõistlused. Võistluste viimasel päeval täiendasime jõudsalt meie medalivarusid.

Viimases võistlusosas jagati medalid järgmistel aladel: 50 m vabalt, 200 m rinnuli, 100 m liblikat, 400 m vabalt ja 4×100 m kombineeritud teateujumine.

Absoluutklassis tegi hea esituse Martin Liivamägi, kes veidi üllatuslikult tuli Eesti meistriks 100 m liblikujumises. Kõik konkurendid alistanud Liivamägi võiduajaks märgiti 55.65. See oli mehe karjääri 60. Eesti meistritiitel. Eesti meistritiitlini viimasel päeval jõudis veel ka Frank Johan Ojarand, kes saavutas kindla võidu 400 m vabaltujumises tulemusega 4.10,11.

Paraujumises tegi puhta töö Susannah Kaul, kes võitis enda kolmanda Eesti meistrikulla. Täna õhtul võidutses ta 50 m vabaltujumises ajaga 30.23, mis andis ülekaaluka võidu koduste konkurentide ees.

Medalisadu 200 m rinnuliujumises

Medalirohke ala meil oli täna 200 m rinnuliujumine kus võideti lausa viis medalit. Naisjuunioride konkurentsis tuli võitjaks Kristina Maria Jaamul ajaga 2.51,74. Jaamul võitis tänavustel meistrivõistlustel kõik rinnuliujumised juunioride seas. Kaksikvõidu Ujumiskoolile sel distantsil tõi Kirke Penter tulemusega 2.54,84. Meesjuunioride hulgas teenis pronksmedali Daniil Svistunov. Noormees läbis distantsi ajaga 2.35,52, mis oli piisav kolmandaks kohaks.

Noorte vanuseklassis ujus ennast poodiumile Sandra Tammiste ja Adry Kasemets. Tammiste pälvis hõbemedali ajaga 2.56,16 ning Kasemets pronksmedali tulemusega 2.56,71. Naisjuunioride hulgas tuli poodiumile Katariina Mäll, kes ujus ennast 100 m liblikujumises kolmandaks ajaga 1.09,78.

Eesti meistrivõistlustele pani eduka punkti 4×100 m kombineeritud teateujumine kus lõpuks meie juunioride naiskond murdis hõbemedali needuse ja saavutasid kuldmedalid. Võistkond koosseisus Mäll, Penter, Jaamul ja Kirke Pollisinski olid nii heas hoos, et lisaks juunioride klassi kuldmedalile saavutati ka absoluutklassi pronksmedal.

Kalevi Ujumiskooli sportlased võitsid kolme päevaga Eesti meistrivõistlustelt 38 medalit.