Tabivere avaveeujumine

• 15.07.2023

Suvisel perioodil on meil käimas avaveeujumiste seeriavõistlus. Seeriavõistluse kolmas etapp toimus 8.07 Tabiveres, kus ujuti Saadjärves vastavalt, kas 100m, 400m, 1km või 2km. Sel korral oli Kalevi Ujumiskool väga suure tiimiga esindatud ning suuresti vastutavad selle eest treenerid Kaire Indrikson, Irina Olmre ja Iris Olmre, kes oma noortega Kurgjärve laagrist bussiga kõik kohale sõitsid ja noortele vahva laagripäeva elamuse pakkusid. Võistluste korraldajad ja kommentaator mainisid mitmeid kordi, kuidas terve rand ja järv on siniseid Kalevi mütse täis :). Mitmed kalvlased ujusid end ka medalile!

Esimesena oli kavas tilludistants, mille pikkus oli 100m. Seal said kalevlased kaks hõbedat ja kaks pronksi. Tüdrukute hõbeda sai kaela Elis Allas ning pronksi Sofia Marie Lehtla. Poiste ujumise lõpetas Armin Strauhhin ning kolmandana Madis Pajumägi.

400m distantsis oli vanuseklasse mitmeid. Tüdrukud vanuses 10-11 oli  eil poodiumil kaks neiut – teise koha sai Elisabet Sutt ja kolmanda koha sai Agata Boroško. Sama vanuse poistel oli üsna sarnane lugu, teisele kohale ujus end Hannes Pajumägi ning Kristian Smirnov sai kaela pronksmedali. Tüdrukud vanuses 12-13 oli terve poodium täitunud kalevlastega. Esikoha sai Lilii Tereese Luisk, teise koha Meriliis Ottis ning kolmanda koha Saskia Asi. Sama vanuse poiste hõbemedali sai kaela Nikolai Prohhorenko.

Põhidistantsi (2km) kiireim mees oli Mark Iltšišin, kes ühtlasi sai ka kuldmedali oma vanuses (17-19). Sama vanuse tüdrukute hõbeda sai kaela Loreen Ulp. Järgmise vanuse (20-29) naiste kullaga lõpetas Kertu Kaare, kes oli ka absoluutarvestuse kolmas.

Harrastajate 1km ujumises sai medalid kaela tüdrukutest Itti Ruussaar (kuld) ja Paula Simona Tammaru (hõbe) ning poistest Markus Ottis (hõbe) ja Georg Tomson (pronks). Tubli tulemuse sai kirja ka treener Irina Olmre, kes sai tasuks ka oma vanuseklassi hõbemedali!

Palju õnne kõigile sportlastele ja treeneritele, kes 19-kraadises vees pingutuse ette võtsid ning vastavad distantsid edukalt läbisid. Veel kord tänud treeneritele Irina, Iris ja Kaire, kes laagerdajad vahvalt Tabiverre ujuma planeerisid.