TERE TULEMAST! Paraujumise maailmarekordimees Matz Topkin liitus Kalevi Ujumiskooliga

• 19.11.2019

Alates tänavusest hooajast liitus meie ridadega paraujumise maailma paremikku kuuluv Matz Topkin, kes suvel püstitas S4 klassis ka uue 100 meetri seliliujumise maailmarekordi.

21-aastane Topkin sündis ilma käteta ja ühe terve jalaga, aga see ei ole takistanud teda murdmast maailma paremikku. Rahvusvahelistel võistlustel hakkas Topkin osalema aastast 2013. “Minu areng sellest ajast on olnud väga hea ja stabiilne,” analüüsib Matz enda viimast kuute aastat. Mullu võitis Topkin S4 klassis Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali ja valiti ka Eesti Paralümpiakomitee aasta sportlaseks.

Tänavune aasta on Topkinil möödunud tõusude ja mõõnadega. “Aasta algas väga paljulubavalt, kui veebruaris täitsin esimese eestlasena Tokyo Paralümpiamängude A-normatiivi, kevadel ujusin MK-etapil end kolmel alal poodiumile ja lisaks veel maailmarekord 100m seliliujumises,” sõnas ujuja. “Kahjuks septembris toimunud maailmameistrivõistlustel ei suutnud ma vigastuse tõttu nii head vormi leida ja jäin 50m seliliujumises neljandaks.”

Eesmärgiks Tokyo Paralümpiamängud

Topkin harjutab nüüd Kaire Indriksoni näpunäidete järgi ning kuna Tokyo Paralümpiamängude A-normatiiv on mehel taskus, siis saab alustada pikka kvaliteetset ettevalmistust just Tokyo suunas. “Ma tundsin juba eelmisel talvel, et mul on vaja enne Tokyot keskkonnavahetust, aga ma tahtsin enne käesoleva hooaja ära lõpetada,” selgitab Topkin klubivahetuse tagamaid. “Eesti klubidest oli minu jaoks Kalevi Ujumiskooli selgelt valik number üks. Ma olen juba varasemalt tuttav mitme Kalevi ujujaga ja ka Kairega.”

Vaadates tulevikku on Topkin uuel aastal võtnud endale kaks suuremat eesmärki: “Selge siht on kevadel võita Euroopa Meistrivõistluste poodiumikoht ja muidugi tahaks ka Tokyost naasta medaliga.” Lisaks Topkinile valmistub Tokyo paralümpiamängudeks samuti juba A-normatiivi täitnud Susannah Kaul ning nüüd treenivad Eesti parim mees- ja naisparaujuja Kalevi Ujumiskoolis.