Ujumiskooli õpilased edukad avaveeujumise seeriavõistluste kokkuvõttes

• 29.08.2016

Lõppenud on selle suve avaveeujumise seeriavõistlus, mis koosnes seitsmest etapist. Arvesse läksid kuus parimat tulemust. Mitmed Ujumiskooli õpilased lõpetasid kokkuvõttes esikolmikus ning Frank Johan Ojarand pälvis ka esikoha.

Selle suve kõige edukam avaveeujuja oli kahtlemata Frank Johan Ojarand. Ta osales kuuel seeriavõistluse etapil ning lõpetas igal korral esimesena. Temale kuulub absoluutarvestuse esimene koht kui ka poodiumi kõige kõrgem aste 20-29 aastaste seas. Lisaks seeriavõistluste võidule pälvis ta tänavu suvel ka kaks Eesti meistritiitlit ning seda 5- ja 10 km pikkusel distantsil.

Avaveeujumise seeriavõistluste kokkuvõttes sai võiduröömu maitsta ka Arina Garšina. Pärnust pärit neiu pälvis ülekaaluka võidu enda vanuseklassis (20-29 aastased). Ta osales sarnaselt Ojarannale kuuel etapil ning kõigil korral pälvis enda vanuseklassis esimese koha. Absoluutklassis pälvis Kaire Indriksoni hoolealune väärika kolmanda koha.

Maikuus paraujumise EM-il kõrge viienda koha pälvinud Susannah Kaul oli suvel edukas ka Maarjamaa vetes. Seeriavõistluste kokkuvõttes pälvis ta vanuseklassis 14-19 aastased tugeva kolmanda koha. Absoluutarvestuses saavutas alati rõõmsameelne Kaul enda treeningkaaslase Garšina järel neljanda koha.

Endine Eesti koondislane ja nüüd Ujumiskoolis treeneri leiba teeniv Andres Olvik oli samuti edukas. Ta lõpetas vanuseklassis 30-39 aastased teisel kohal. Neljal etapil hõivas ta enda vanuseklassis poodiumi kõige kõrgema astme ning korra ka teise astme. Kuna Olvik osales vaid viiel etapil ja tema põhikonkurent Romet Tepper sai punktitabelisse kirja kuus parimat tulemust, siis seekord pidi 30-aastane Olvik rahulduma hõbedase autasuga. Absoluutklassis jäi meie mehe saagiks viies koht.

Ilusa esituse suvel tegi ka Tabasalus treeninguid läbi viiv Ujumiskooli treener Andrus Jaamul. Ta osales vaid ühel etapil – Väike Väin – kus ta pälvis 40-49 aastase härrade hulgas pronksise autasu. Seeriavõistluste kokkuvõttes saavutas Kert-Kevin Lissmann neljanda koha (20-29 aastased), Gerli Savila viienda koha (14-19 aastased) ja Andrei Severdalkin kuuenda koha (50-59 aastased).

Selleks suveks on avaveeujumistega ühel pool ning ujujad on naasnud taas basseiniradadele. Septembrikuu täis treeninguid on ees ootamas ning muidugi ei puudu ka erinevad võistlused.

Seeriavõistluste kokkuvõtte leiad SIIT: