VÄGEV! Ujumiskooli õpilased hoiavad finaalikohast kinni 54 individuaalsel distantsil

VÄGEV! Ujumiskooli õpilased hoiavad finaalikohast kinni 54 individuaalsel distantsil

  • 20.02.2019

Eelmisel nädalavahetusel osalesid Kalevi Ujumiskooli Pardikesed (P 2008/ T 2009 ja nooremad) võistlussarja “TYR Laste Karikas” II etapil ning kindlustasid endale mitmeid finaalikohti. 8. juunil toimuvale finaalvõistlusele pääseb igal distantsil 16 kõige kiiremat.  

Enne viimast 5. mail toimuvat III etappi on finaalikohast kinni hoidmas 24 Kalevi Ujumiskooli ujujat 54 individuaalsel distantsil. 2009 s.a poisse on hetkeseisuga finaali kvalifitseerunud kuus ning seda kokku 18 distantsil. Neljal alal on finaalikohast kinni hoidmas Ragnar KalvetRudolf SuharovKaspar Alvin. Lisaks on heade esitustega esirinnas ka Hendrik Markus HaugMihkel AbnerRoco Laht.

Sama vanade tüdrukute seas on finaalikohas kinni viis tüdrukut – Laura-Lota MelihBritta KarlsonBirgit Reinaru, Ines Elisabeth RaidmaSarah Maria Kaare. Napilt joone all on päris mitmed selle vanuseklassi tüdrukud ning pärast viimast etappi võib finaali pääseda koguni 10 tüdrukut. Eelnimetatud tüdrukud on erinevatel distantsidel tõusnud omaealiste seas vabariigi tippu.

Hästi on esinenud ka meie 2010 s.a ujujad kellel samuti kogunenud hetkeseisuga kuhjaga finaalikohti. Finaalipääsejate seas on viis tüdrukut ja neli poissi kellel üheskoos 20 individuaalset finaalikohta. Tüdrukute seas on liidriteks tõusnud Kertu Eliis KangruMarianne Kokk ja Mia Adriana Viilup. Lisaks on hästi etappidel esinenud Ida Kovanen ja Saskia Asi.

Noormeestest on kolme alaga finaalikohtadest kinni hoidmas Karl Kuldkepp ja Robin Nikolajev. Neile järgnevad Rome Pukk kahe ala ja Tristan Türk ühe distantsiga. Viimasel etapil on nende vanustele poistele kavas sel hooajal esmakordselt ka 50m liblikujumine kus favoriitide sekka kuuluvad ka meie poisid.

Kõige nooremate tüdrukute (2011 s.a ja nooremad) ja vanemate poiste (2008 s.a) konkurentsis on hetkel finaalikohtadel Liisbet JaamasteKarola VallimäeRobert Maasik, Teodor Uueni.

Finaaliuks on sulgunud enne III etappi juba 50m seliliujumises ja 100/200m vabaltujumises. III etapil on kavas vastavalt vanuseklassile 50m rinnuli, 100m selili, 50m liblikat ja 100m kompleksi. Kui enne viimast etappi ollakse kinni 54 individuaalsest finaalikohast ning pärast III etappi see number ilmselt ka tõuseb, siis võrdlusena eelmise aasta finaalis tegime 32 starti ning areng on olnud stabiilselt tõusvas joones.

Hetkel finaalipääsejate nimekirja leiad SIIT: