VINGE! Tüdrukud näitasid teateujumises Eesti kõigi aegade parimat tulemust juunioride klassis

VINGE! Tüdrukud näitasid teateujumises Eesti kõigi aegade parimat tulemust juunioride klassis

  • 10.03.2019

Tartus jätkuvatel Eesti karikavõistlustel oleme enne viimast võistlusosa tõusnud neljandaks ning liigume ilusti endale seatud eesmärgi suunas. Teises võistlusosas oli taas vinges hoos meie neidude teatenelik.

Kertu Kaare, Emma Uusküla, Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu pälvisid 4x50m kombineeritud teateujumises taas alavõidu ajaga 2.03,24. Nii kiirelt ei ole neli tüdrukut juunioride vanuseklassis seda distantsi kunagi läbinud ning tegemist peaks olema ka Eesti juunioride rekordiga*.

*Põhjus miks seda tulemust ei loetud rekordiks on kuna aastaid tagasi esindas Uusküla Soomet Põhjamaade noorte MV-tel. Nüüd on Uusküla juba pikalt soovinud esindada tiitlivõistlustel Eestit (tal on ka Eesti pass) ning tegemist täitsa eestlasega. Oleme Eesti Ujumisliiduga suhelnud ligi aasta, et dokumendid rahvusvahelisse alaliitu ära esitataks kuid paraku pole Ujumisliidu poolt saanud seda tuge ja toetust. 

Kertu Kaare võitis teises võistlusosas kaks pronksmedalit. Ta sprintis ennast kolmandaks 50m vabalt- ja seliliujumises vastavalt aegadega 27.37 ning 31.06. Pronksmedali lainel jätkas ka Nikita Pisarenko, kes 200m rinnuliujumise lõpetas kolmandana ajaga 2.26,75. Üheksandaks ujus ennast samal alal Marie Toompuu ajaga 2.59,11.

Meeste 50m seliliujumises tõi kõrged punktid võistkonnale Jan Joonas Viirpuu lõpetades neljandana ajaga 28.39. Neljandana lõpetas ka Emma Uusküla, kes läbis 100m liblikat numbritega 1.06,99.

Teises võistlusosas tõid võistkonnale individuaalselt veel punkte Mariangela Boitšuk (50m vabalt/50m selili), Kertu Pollisinski (200m rinnuli), Georg Filippov (50m selili/400m vabalt), Liilia Tõnisson (100m liblikat), Susannah Kaul (100m liblikat), Kristjan Adamson (100m liblikat), Felicia Talamanov (400m vabalt).

Enne viimast võistlusosa oleme tõusnud kuuendalt kohalt neljandaks 264 punktiga. Kaugele ei jää meist maha kolm klubi, seega et positsiooni säilitada tuleb viimases võistlusosas kõik lauale panna. Pöidlad pihku ja kiiret vett!


Kõik tulemused leiad SIIT:

Stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: