Helsinki Meet 2024

• 05.04.2024

Nädalavahetusel sõitsid 38 kalevlast Soome, et võistelda kõrgetasemelisel Helsinki Meet võistlusel. Kahepäevase võistlusega said kalevlased kokku teenitud lausa 16 medalit! Lisaks medalitele ujuti välja mitmeid finaalikohti. Treenerid Irina, Henry, Martti, Pavel ja Mart juhendasid enda sportlaseid edukalt!

Parima tulemuse eestlastest ujus välja Eneli Jefimova, kes naasis koju kolme kuldmedaliga. 50m rinnuliujumises sai kirja aja 30.35. 100m ujumises näitas aeg 1.07.78 ning 200m rinnuliujumise finaalis lõpetas tüdruk ajaga 2.27.69. Ise kommenteeris Eneli võistlust järgnevalt: ,,Pigem ei jäänud võistlusega rahule. Lemmikalaks sel võistlusel oli 50rin ning kõige ebameeldivam tulemus tuli 100m ujumises. Päev enne võistlust ei olnud tunne hea, kuid võistluspäevadel oli soojendusel näiteks hea tunne vees. Bassein mulle meeldis ning Helsinki Meet võistlus mulle ka meeldib, kuna olen seal varasemalt hästi ujunud ning seega on sealt head mälestused.’’

Kaks hõbemedalit sai kaela Aleksa Gold. Esimene hõbe tuli 200m vabaltujumises ajaga 2.02.72, kus esikohast jäi lahutama ligi pool sekundit. Hommikul ujus Aleksa ajaks 2.07.69 ning sai finaali alles seitsmendana, õhtul tuli suur parandus. Teise medali sai neiu kaela teisel päeval ujutud 100m vabaltujumise eest, kus lõppajaks tuli 56.43.

Esimesel päeval sai 200m rinnuliujumise pronksmedali kaela Lars Sebastian Antoniak ajaga 2.18.66. Esikoht läks Larsist rohkem kui 10 aastat vanemale mehel ajaga 2.12.13. Lars läks hommikul finaali neljandana, kui ujus välja aja 2.19.68.

Teisel päeval sai pronksmedali Mark Iltšišin 800m vabaltujumises ajaga 8.20.6, mis tähistab uut Eesti juunioride rekordit!!! Ise kommenteeris Mark ujumist järgmiselt: ,,Jäin ajaga rahule. Eesmärk oli saada praegu alla 8.20. Seekord ei tulnud, aga Rootsi on ees ning siis on uus võimalus. Võistluskorralduse ning basseini kohta ühtegi halba asja öelda pole, kõik tiptop. Praegu veel hektel ei tea, kust järgmine hüpe peaks tulema, kuid küll me treeneriga selle leiame.’’

Meesparaujujate medaleid korjas Robin Liksor. 50m rinnuliujumises tuli kuld ajaga 33.64. 50m liblikujumises sai Robin hõbeda ajaga 30.74. 100m rinnuliujumises tuli teisel päeval järgmine kuld, ajaks 1.14.82. Oma viimase alana ujus noormees 50m vabalt, mis tõi talle pronksmedali ajaga 29.57. Ise kommenteeris Robin võistlust järgmiselt: ,,Helsingi meetil osalemise peamine eesmärk oli saada uuesti tunnetust, kuidas see võistlemine täpselt käib. Kuna kuua aja pärast toimub Paraujumise Euroopa meistrivõistlused, siis oli Helsingi meet võistluskalendris heal ajal, et saada mingitki aimu, kuidas vorm ja tunnetus vees hetkel on. Koormust selle võistluse jaoks maha veel ei võtnud ehk uusi isiklikke siit võistluselt ei oodanud, kuid suutsin 50 m rinnulis seda ikkagi teha. Soovisimegi treeneriga näha, et kuidas peab keha vastu koormusega võistlemisele ning suures pildis võib võistluse ja saavutatud aegadega rahule jääda. Tunne vees oli valdavalt hea ning hetkel peale koormusest tuleneva väsimuse tõttu rohkem küll midagi kurta ei saaks.’’

Liblikasprindis sai hõbemedali kaela Mariangela Boitšuk, kes läbis distantsi ajaga 27.05. Esikoht läks kolm aastat nooremale soomlasele ajaga 26.93. Hommikusest eelujumisest läks neiu esimese ajaga finaali (26.91). Võistlust kommenteeris neiu järgmiselt: ,,Kuna jäin vahetult enne võistlust veidi haigeks siis ajad/tulemused ei tulnud need mida soovisin kuid siiski võib võistlustega enamvahem rahule jääda, võistluse korraldusega võib ka täitsa rahule jääda ainuke halb osa oli see et medalid olid puidust ja raha ei saanud (eelmine aasta sai)’’

Naisparaujujate medaleid korjas Susannah Kaul, tehti puhas töö nelja kuldmedaliga. 50m seliliujumises tuli neiule kuld ajaga 35.89 ning 50m vabaltujumises oli kullaajaks 29.86. Teisel päeval ujuti 100m ujumisi – kroolis oli Susannah esimene ajaga 1.05.74 ning selilis võitis ta ajaga 1.19.08. Ise kommenteeris neiu võistlusi järgmiselt: ,,Oli tore pärast pikka talveperioodi jälle võisteda ja testida mis hetkeline seis on. Oma 100 vab ujumisega jäin igati rahule. Natuke kurb on aga vaadata, et varasemalt nii hea ja kõrgetasemeline võistlus iga aastaga aina kokku kuivab ning taset kaotab. Selles hoolimata tunnen alati rõõmu kui saan võistlustele minna enda armsa Kalevi ujumiskooli tiimiga:)’’

Võistlustel osalesid järgmised kalevased: Britta Karlson, Paula Simona Tammaru, Eneli Jefimova, Kertu Kaare, Susannah Kaul, Loreen Ulp, Polina Timofejeva, Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu, Aleksa Gold, Anete Bollverk, Egle Salu, Helis Laane, Kertu Koppel, Janely Poppy Liiva, Nora Uusen, Lars Sebastian Antoniak, Georg Filippov, Hendrik Markus Haug, Mark Iltšišin, Stever Juhandi, Ragnar Kalvet, Ernest Kopjev, Joonas Koppen , Ivan Krehov, Robin Liksor, Robert Maasik, Airon Pajula, Robert Sammel, Artur Školnõi, Cevin Anders Siim, Oliver Sukk, Sander Toms, Carlos Tults, Cristo Virunurm, Allan Zabotin, Saskia Asi, Joanna Maria Havamaa.

Palju õnne kõigile tublidele ujujatele ja treeneritele!