Kaks ujumiskooli õpilast jätkavad ettevalmistust olümpiaks Audentese Spordikeskuses

Kaks ujumiskooli õpilast jätkavad ettevalmistust olümpiaks Audentese Spordikeskuses

  • 18.04.2020

Tänu EOK poolt vastuvõetud otsusele, saavad alates esmaspäevast treenida Audentese Spordikeskuses ka meie klubi ujujad Matz Topkin ja Susannah Kaul

16. märtsil teatas Eesti Olümpiakomitee seoses riigis kehtiva eriolukorraga, et olümpiaks valmistuvate sportlaste suhtes tuleb teha teatav erand ning leida neile võimalused edasi treenimiseks. Eriluba spordikeskuste kasutamiseks anti ligikaudu 115 sportlasele, treenerile ja abipersonali hulka kuuluvale isikule.

Eesti Olümpiakomitee spordidirektori Martti Raju sõnul osutusid valituks sportlased, kes on juba taganud pääsu olümpiamängudele või on tugevad kandidaadid kvalifitseerumiseks.

On rõõm, et treeningloa saanud sportlaste hulka kuuluvad ka meie klubi ujujad Matz Topkin ja Susannah Kaul, kellel mõlemal on täidetud paraolümpiamängude A-norm.

Sportlaste sõnul on treeningtingimused väga head ning turvalisuse eest hoolitsetakse hästi. Igale sportlasele või väikesele rühmale on määratud kindel treeningu aeg ja sellest peetakse ka hoolikalt kinni. Ujulasse saab siseneda vaid dokumendi alusel ning seal samas toimub ka kehatemperatuuri mõõtmine. Pärast seda saab suunduda kas ujulasse või jõusaali ning alustada treeninguga. Teiste spordialade esindajatega kokkupuudet ei ole.

24. märtsi seisuga on aga Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt võetud vastu otsus lükata Tokyo olümpiamängud ja paraolümpiamängud aasta võrra edasi. Täpsed kuupäevad ei ole veel selgunud, kuid eeldatavasti saavad mängud toimuma 2021. aasta suvel. EOK spordidirektori Martti Raju sõnul tuleb trenni teha edasi ning põhirõhk pannakse selle, et sportlased saaksid tööd jätkata Audentese Spordikeskuses ja Pärnu Kalevi Sõudebaasis.

“Seda kui kiiresti tavapärane olukord taastub, ei tea keegi, kuid oleme siiralt õnnelikud, et meile on antud võimalus treenida ning elada nii tavapärases rütmis, kui vähegi võimalik.” lausub Susannah

Soovime kõigile kindlat meelt ja head tervist.