17 Ujumiskooli õpilast stardivad laupäeval toimuval Noortesarja finaalis

• 31.05.2018

Sellel laupäeval kogunevad Eesti parimad noorujujad Keila Tervisekeskusesse, et selgitada võistlussarja “Noortesari” parimad ujujad. Finaaletapile pääsesid iga distantsi 8-16 parimat ujujat olenevalt alast.

Kalevi Ujumiskoolist pääses finaali 17 ujujat, kes alustavad heitlust kõige kirkamate medalite nimel. Kõige nooremate poiste vanuseklassis (2006 s.a) on mitmed pilgud pööratud Mark Iltsisini suunas, kes on tänavu püstitanud juba kolm võistlussarja rekordit ning stardib maksimaalsel kuuel distantsil. Samas vanuseklassis ujuv Trevor Kägo on tänavu võistlussarja rekordi ujunud 100 meetri kompleksujumises ning üritab tugevate konkurentide kõrval seda saavutust korrata.

Head hoogu on viimasel ajal näidanud Georg Filippov (2004 s.a), kes eelmisel nädalal krooniti Läti noorte meistriks. Poodiumi kõige kõrgemale astmele üritab noor ujuja pürgida finaalis kolmel alal. 400 meetri vabaltujumises läheb Filippov starti kõige kiirema ajaga.

Kõva arenguhüppe sellel hooajal on teinud Marie Toompuu (2004 s.a), kes stardib enda karjääri viimasel Noortesarja etapil, sest tema vanuseklass järgmisel hooajal selles sarjas enam ei osale. Toompuul tasub finaalis silma peal hoida eelkõige 50 m vabalt- ja 100 m rinnuliujumises.

Kalevi Ujumiskooli koondis Noortesarja finaalis: Mark Iltsisin, Oliver Piller, Georg Põld, Trevor Kägo, Lars Sebastian Antoniak, Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk, Felicia Talamanov, Liilia Tõnisson, Marleen Akkermann, Kertu Pollisinski, Charlotta Vilsar, Ranel Rannik, Georg Filippov, Carlos Tults, Arti Pukk, Jako Joosep Viirpuu.

Soovime finalistidele palju edu ja kiiret vett!

Live-tulemused laekuvad SIIA:

Stardiprotokolli leiad SIIT: